Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirko co byście zrobili
Zarabiam 20k na miesiąc mam odłożone 150k na wkład własny i zamierzam kupić mieszkanie w #trojmiasto za ~500k i teraz pojawia sie pytanie lepiej wziąć kredyt na mieszkanie i zapłacić około 180k odsetek czy narazie wynajmować i odkładać całą ?
Obecnie place 2800 za wynajem dwupokojowego mieszkania
#mieszkanie #kredyt #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie

Kredyt

  • Wynajem 17.3% (195)
  • Zbuduj dom 82.7% (932)

Oddanych głosów: 1127

  • 45
@AnonimoweMirkoWyznania: zalezy ile zamierzasz odkładać. Jeżeli 10 k miesiecznie to 350 tys przecznaczone ma mieszkanie odłożysz w 35 miesiecy co daje 98k płaconego czynszu, co daje 82 tys oszczedności w przeciagu niespełna 3 lat. Ja by kupił na kredyt bo za 3 lata ceny mieszkań w Trójmiescie mogą wzrosnac co jeszcze bardziej zmniejszy róznicę.
@Zuen: wlaśnie ceny tu już są tak napompowane że w ciagu 1-2 lat to jebnie, i że nie mam teraz zleceń ten fakt potwierdza.
Rok temu juz po sylwku telefony sie urywały
OP: Żadna zarzutka jestem elektrykiem na statku kontrakt 5k eur
O ile koszty jestem w stanie sobie policzyć o tyle nie wiem czy warto brać pętlę na szyje w postaci kredytu
Tak jak mówi @Zuen za kredytem przemawia fakt ze ceny w 3-4 lata mogą pójść w górę i więcej strace niz na odsetkach

W ankiecie miala być jeszcze opcja kredyt coś źle wpisalem()

Ten komentarz został