Wpis z mikrobloga

@John112:

A co tu rozumieć ? Dawniej było Noteckie, potem pojawił się Gniewosz.

Gniewosz > Noteckie

Potem coś się zmieniło, któreś piwo podkupiło któreś inne, z tego co rozumiem to Noteckie Gniewosza i od tej pory Noteckie się zrobiło ciutkę lepsze, a Gniewosz smakuje tak jak Noteckie sprzed wykupienia. :|
@JesterRaiin: Koleżanka pracująca jakiś czas temu w Browarze Czarnków, ale już jakiś czas temu o tym słyszałem. Gontyniec w momencie powstania nie miał własnego browaru, więc zlecił produkcję Amberowi.
@John112: @haxxx: Ja z kolei słyszałem, że Gontyniec powstał w wyniku ucieczki jednego z dyrektorów Czarnkowa, który przy okazji rąbnął jednego z głównych technologów. Efektem miał być Gniewosz.

Była z tego powodu jakaś akcja sądowa, ale skończyło się jakoś polubownie chyba.

Ostatnimi czasy Czarnków podkupił Gniewosza i tak się koło zamknęło.

Co do Amberu to z tego co wiem jedynie na początku coś kombinowali z Gniewoszem, ale to się skończyło,
@JesterRaiin: To tak po kolei: Na początku był Browar Czarnków z administratorem Cholewickim (obecnym prezesem Gontyńca) pod rządami ANR. ANR wywaliło Cholewickiego bo wg nich za dużo kasy wydał na reklamę, co przełożyło się na znaczny wzrost przychodów. Później założył on Browar Gontyniec, co do faktu zabrania technologa nie ma 100% danych potwierdzających to. Browar Gontyniec przez rok był browarem "wirtualnym" miał markę, ale nie miał zakładu produkcyjnego i zlecał warzenie
@John112:

Weź tą koleżankę podpytaj o tego Ambera, bo na chwilę obecną to wszyscy znajomkowie z branży zaprzeczają. Info jest ciekawe. :]

Browar Gontyniec kupił w przetargu Browar Czarnków.


Tzn Gontyniec wykupił Czarnków, Czy Czarnków wykupił Gontyniec ?