Wpis z mikrobloga

Szanowni - wracam do prowadzenia #dzialalnoscgospodarcza i mam pytanie dot. wyposażenia i środków trwałych. Z tego co widzię z początkiem 2018 nastąpiła zmiana kwoty wydatku, który trzeba obowiązkowo kwalifikować jako środek trwały na min. 10k pln (vs. wcześniejsze 3,5k pln). Dla pewności zapytam: rozumiem, że wydatki na sprzęt na potrzeby prowadzenia działalności poniżej 10k pln (np. laptop) mogę po prostu wrzucić w koszty uzyskania przychodu w danym miesiącu bez konieczności ujmowania w ewidencji środków trwałych z jednorazową amortyzacją?
  • 5
  • Odpowiedz
@plan_9: tak, ale wyposażenie dot. elementów, których przewidywany czas użycia na cele działalności nie przekracza 12msc, a laptop co do zasady służy zazwyczaj dłużej, stąd wyposażenie pomijam (gdybym dał go jako wyposażenie i przez ten czas nie sprzedał/etc. to i tak w 13. miesiącu musiałbym przenosić do środków trwałych).
  • Odpowiedz
przewidywany czas użycia na cele działalności nie przekracza 12msc


@persona-dafta: miałem podobną sytuację i zarówno doradca podatkowy jak i księgowa powiedzieli, że jak najbardziej wrzucać takie wydatki z zakresu 3 500 - 10 000 pln do wyposażenia i nie przejmować się zapiskiem, że ich czas użytkowania nie przekracza 12 msc
  • Odpowiedz