Wpis z mikrobloga

Poszedłem do sklepu zrobić resztę zakupów na święta. Pod sklepem zauważyłem stojącego mężczyznę, około 50 lat, ubranego nawet schludnie, niestety zapach świadczył o tym, że to prawdopodobnie bezdomny. Ludzie omijali go z obrzydzeniem, a gdy wychodziłem ze sklepu, pojawiła się straż miejska która zwyczajnie się z niego nabijała i próbowała go wygonić. Żal mi się zrobiło tego biednego faceta, więc wrzuciłem zakupy do samochodu i wróciłem pod sklep. Podszedłem do niego i zaproponowałem, że zrobię mu zakupy. Wziąłem go za rękę, ku przerażeniu przechodniów oraz złości strażników miejskich i weszliśmy razem do sklepu. Poprosiłem, aby wybrał sobie najpotrzebniejsze rzeczy. Oponował, nie dałem jednak za wygraną. Chodziliśmy więc po sklepie, a facet za każdym razem, gdy miał wziąść coś z półki pytał mnie, czy może. Poszliśmy do kasy, mina kasjera i ludzi stojących za nami bezcenna. Nie mogli uwierzyć, że można być tak dobrym człowiekiem. Gdy wychodziliśmy ze sklepu, strażnicy miejscy oniemieli. Gapie, którzy zeszli się w międzyczasie, opuścili głowy i powoli zaczęli odchodzić, widać dotarło do nich, jacy z nich bezduszni ludzie. Gdy żegnałem się z tym bezdomnym, widziałem w jego oczach łzy, powiedział, że podałby mi rękę, ale dawno jej nie mył. Sam szybko uścisnąłem mu dłoń i pożegnałem się. Gdy wsiadłem do samochodu, wybuchnąłem płaczem. Dotarło do mnie, że zachowałem się jak trzeba.

Bierzcie przykład.
Załączam paragon, który zatrzymałem na pamiątkę.

#oswiadczenie #heheszki #pasta
P.....r - Poszedłem do sklepu zrobić resztę zakupów na święta. Pod sklepem zauważyłem...

źródło: comment_z1pZPhIhl2jfqPJc70MjozQiAdhpAi6h.jpg

Pobierz
  • 37
@Pionierr
Mt 6,1-6.16-18

1 Uważajcie, by swoich czynów sprawiedliwych nie spełniać przed ludźmi po to, aby was oglądali. Jeśli nie, nie będziecie mieć zapłaty u Ojca waszego, który jest w niebie. 2 Kiedy więc będziesz spełniał uczynek miłosierdzia, nie otrąbiaj [tego] przed sobą, jak to robią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zdobyć pochwałę u ludzi. Tak, mówię wam: oni [już] odbierają swoją zapłatę. 3 Gdy natomiast ty spełniasz uczynek miłosierdzia,
@Pionierr pamiętam jak kiedyś dyrektorka z mojej byłej szkoły opowiedziała tą historię pod siebie, że to niby ona spotkała jakąś biedną dziewczynkę pod sklepem, zrobiła jej zakupy. Dziecko wybierało same najtańsze rzeczy, dyrektorka za wszystko zapłaciła i jeszcze zaniosła te zakupy z tą dziewczynką do jej biednej rodziny. Wszyscy uczniowie słuchali z przejęciem, tylko ja rozglądałam się po klasie i nie rozumiałam jak tak można kłamać (°°