Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wyjaśni ktoś dlaczego samochody z segmentu B (VW Polo, Toyota Yaris itd.) produkowane są w wersji 3 i 5 drzwiowej?

Skoro w takim samochodzie spokojnie da się zaprojektować 5 drzwi, to po co powstają modele 3 drzwiowe, które przecież mają ograniczoną funkcjonalność?

Produkowanie dwóch wersji nadwozia zwiększa koszty produkcji (akurat przy produkcji tanich samochodów ma to znaczenie), gdyż trzeba utrzymać dwie linie montażowe i do tego wiele elementów wyposażenia należy produkować w dwóch wariantach w zależności od nadwozia.

#samochody #motoryzacja #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 35
  • Odpowiedz
@Mawid_Dotyka: Kogo obchodzi w tym segmencie sztywniejsze nadwozie?

Mniej części - skoro różnica między golfem 3 a 5 drzwiowym to 1800zł to ja nie widzę tutaj specjalnej różnicy.

Mniejsza masa - kogo to obchodzi, to nie auto
  • Odpowiedz
@cwlmod: Kogoś kto kupi auto usportowione, nie trzeba wtedy słuchać jak pracują plastiki, zawiasy, nie trzeba rozpórek kielichów do pewnego momentu

Masz dodatkowo 4x zawias, 2xuszczelka, 2x silnik podnoszenia szyb, 2x szyba więcej wzmocnienia, wygłuszenia, klamkę, zamek, przewody od zamka.

Mniejsza masa=mniejsze spalanie, popatrz na rzeczywiste spalanie takiej hondy czy suzuki które ważą
  • Odpowiedz
@Mawid_Dotyka: Różnica w spalaniu jest marginalna. Ludzie kupujące auto z segmentu B kupują je bo są tanie i małe. Skoro kupują tanie to liczy się praktyczność. Skoro praktyczność to biorą auto 5 drzwiowe. Inaczej tylne siedzenia masz nieużywane bo mało komu się chce tam pakować a jak chcesz np zakupy tam włożyć to lepiej użyć bagażnika.

Ja nie widzę powodu do kupowania auta 3 drzwiowego. Nawet w wersji sportowej. Bo
  • Odpowiedz
Skoro praktyczność to biorą auto 5 drzwiowe. Inaczej tylne siedzenia masz nieużywane bo mało komu się chce tam pakować a jak chcesz np zakupy tam włożyć to lepiej użyć bagażnika.


@cwlmod: tia.

Przewożenie LUDZI na tylnej kanapie w aucie segmentu B. Kupowanie nowego auta z myślą o przewożeniu LUDZI (no dobra, może małych dzieci - to jeszcze) w aucie segmentu B pokroju Yarisa.

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Szef_Wypoku: trochę sztuka dla sztuki no i jak można to czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet design nie jest tu argumentem bo jak pokazuje choćby Renault w Clio 4 5 drzwi da się zrobić tak, że auto ma dobrą bryłę a same drzwi nie rzucają się w oczy i nawet sportowe wersje wyglądają dobrze
  • Odpowiedz
@Szef_Wypoku: Nowe Polo jest już tylko w wersji 5d.
@Mawid_Dotyka: nowe auta segmentu B wcale nie są już takie małe. W Polo spokojnie mogą wygodnie jechać cztery osoby, bez problemu zmieściłbyś dwa foteliki. Bagażnik ma 350 litrów, niewiele mniej niż Golf. Akurat Polo przestronnością się wyróżnia w tym segmencie, ale nowe modele z tego segmentu innych marek na pewno niedługo wielkością dorównają.
  • Odpowiedz
@Szef_Wypoku: Kierując się tą logiką (z którą ja się zgadzam prywatnie) to żadnych aut typu Passat, Insignia, Mondeo itd. nie powinno być w wersji sedan tylko same kombi, bo sedan nie ma żadnych zalet a same wady.
Zanim ktoś powie o wyglądzie i prestiżu - żadna insignia i żaden ford nie mają żadnego prestiżu, nie ważne czy to sedan czy kombi.
  • Odpowiedz
@Atreyu: Mnie się w ogóle we łbie nie mieści jak można wydać więcej niż 5 tysięcy złotych na takie auto, co jak weźmiesz znajomych na weekend to będzie wstyd że sie nie mieszczą ani oni (na tylnej kanapie) ani ich bagaże xD
No ale może ktoś jest na tyle nudny że nie jeździ ani w więcej osób ani w żadne dalsze trasy...
  • Odpowiedz
Ja nie widzę powodu do kupowania auta 3 drzwiowego. Nawet w wersji sportowej. Bo takie uatka i tak są brzydkie.


@cwlmod: no widzisz. Akurat sportowe auta źle wyglądają z 4 drzwiami, z tyłu i tak nikt nie jeździ (chyba że beznogie karły), zakupy idą do bagażnika - więc w tym wypadku akurat tylne drzwi są zupełnie bez sensu, i kto chciałby kupować auto które jest bez sensu? :>
  • Odpowiedz
@Atreyu: Dzięki za przypomnienie dlaczego jesteś na mojej czarnej liście :D

@Singularity00: W tym segmencie liczy się ogólny design auta a nie sportowa stylizacja.

@Drmscp: Dzisiaj to w ogóle nie widzę sensu kupowania golfa jeśli jest się
  • Odpowiedz
Tylko niepoważni ludzie kupują hatchbacki w wersjach sportowych z 3 drzwiami.

Popatrz sobie na ceny golfów i bmw 3 na rynku wtórnym. Golf 3dr jest tańszy a bmw droższe.


@cwlmod: ale ja piszę o autach sportowych, a nie "sportowych" wersjach yarisa czy innych wynalazkach "na siłę". Nawet auta pomiędzy sportowymi a zwykłymi już się łapią na sensowność 2 drzwi, no ale ok, pokaż mi sens 4 drzwiowego mustanga.

Nie, nie
  • Odpowiedz