Wpis z mikrobloga

Witam Was wykopowicze!
Mam pewną sprawę, w której prosiłbym o pomoc.

tl;dr


Otóż, u mojej suczki (zjęcie niżej), która ma niespełna 9 lat pojawiły się jakiś czas temu dwa guzki. Jestem po konsultacji z weterynarzem, można to operować, nie powinno być problemu, natomiast piesek musi przejść szereg badań no i, rzecz jasna, samą operację. Wiąże się to z wydatkami, a, że jest początek roku, dopiero co były inne sprawy finansowe to wolnej forsy brak. Dlatego wystawiłem swojego złomka na allegro (dowiadywałem się w skupie orientacyjnie, ale uważam, że komputer wart jest więcej niż 500 zł). I tu prośba: jeśli szukasz sprzętu, to może akurat ten komputer Ci się spodoba, ew. możesz podesłać komuś link, jeśli myślisz, że będzie zainteresowany :)
Link Allegro

Coś o psiaku:
Wabi się Czesia (nie pytajcie skąd to imię, bo sam nie pamiętam), dostałem ją w Irlandii , kiedy wraz z rodzicami wyjechaliśmy tam za czasów końcówki gimnazjum. Jako, że nie miałem tam żadnych znajomych to suczka pomogła mi stanąć na nogi po całkowitej zmianie środowiska.
Miał być to border collie, po takiego mama jechała i za takiego płaciła, natomiast już mając ją na rękach wiedziała, że to ściemia. Nie zmieniło to jednak decyzji o zakupie, tak w zasadzie to Czesia wcześniej kupiła moją mamę swoim charakterem ;)
Początki były trudne, gdyż mały obżartuch zeżarł kulkę z folii aluminiowej (jeszcze u hodowcy, wzięliśmy ją z tym "defektem"), więc grane było rozwolnienie i średni apetyt, aż po dwóch dniach na grillu z jakiejś tam okazji pewien Pan o imieniu Jacek napasł ją mięsem, które zwróciła razem z kulką i wszelkie objawy jak ręką odjął. Była też niezłą łobuziarą i narobiła trochę szkód w wieku szczenięcym, ale tak mądrego, dobrego i ułożonego psa nie miałem nigdy i zapewne nigdy mieć nie będę. Wszelkie szkody odpłaciła z tysiąckrotną nawiązką.
No, i tam mi towarzyszyła przez wszystkie lata spędzone na wyspach, potem powrót do Polski, studia, znalezienie narzeczonej, niby 9 lat, a zmieniło się w życiu wszystko, poza psem całe szczęście.
Dlatego teraz ja też muszę jej towarzyszyć, a jakieś Hearts of Iron, czy inne Stellarisy poczekają, aż znów znajdą się pieniądze na przyjemności.

Coś o sprzęcie:
Kupiłem go jakoś w lipcu (o ile mnie pamięć nie myli), żeby pograć w Wiedźmina, GTA, no i jakieś strategie pokroju Hearts of Iron. Poprzedni sprzęt miał już +/- 10 lat, więc nie wszystko był w stanie udźwignąć (no dobra, prawie nic nie był w stanie udźwignąć), a i w momencie zakupu nie był komputerem z wyższej półki.

Wiedźmin 3 na FHD Wysokie + pp nie schodzi poniżej 45 fpsów w najbardziej wymagających momentach, GTA V również na FHD, wysokie/bardzo wysokie z domieszką ultra - stabilne 60 fps. Jeśli chodzi o liczę klatek w takich grach jak League of Legends, czy inne esportowe tytuły to z pewnością liczba fps przekracza 100.

Podzespoły:
Obudowa: SilentiumPC Brutus 430 Pure Black
Procesor: Intel G4560 @3.5 Ghz 2r/4w - procesor 6 generacji.
Grafika: nVidia gt 770 2GB DDR5, wersja od Asusa z DirectCU II
Dysk Twardy: Seagate Barracuda 7200 rpm, 1 TB
Napęd DVD
RAM: 8GB DDR4 HyperX (w konfiguracji 2x4GB)
Zasilacz: Silverpower SP600A2C 600W
MOBO: Asus H110M-K

O ile się orientuje można do Niego wsadzić procki 6xxx i 7xxx, bez konieczności wymiany całej reszty, więc jak najbardziej jest potencjał pod rozbudowę.

Cena na Allegro to 1300 zł, nie jestem pewien jaka jest dokładna wartość tego komputera, natomiast widziałem dużo słabsze sprzęty za 1500 i więcej. Zapraszam na pw jeśli ktoś chce porozmawiać.

#pokazpsa #allegro #pies #sprzedam #komputery
Pobierz haaryballs - Witam Was wykopowicze!
Mam pewną sprawę, w której prosiłbym o pomoc. 
...
źródło: comment_QBFG7Ak2XipxxAY265wfQfBo6Oau5sXz.jpg
  • 35
@haaryballs szczerze to nie wiem ale wydaje mi się ze zrzutka weryfikuje tylko zakładającego przez przelew. Dla wpływających fajnie byłoby to uwiarygodnić jakimś papierem od weta (chociażby z rozpoznaniem).
E tam głupio. Ludzie zbierają dziesiątki K $ na sałatkę ziemniaczaną...
Dziś ktoś pomoże Tobie, jutro Ty komuś innemu. Normalna sprawa ()
@sooogood: na tyle na ile się dowiadywałem to starają się stworzyć nową rasę: borador, mix border collie i labradora, jako idealny pies dla rodziny. Niektóre są faktycznie identyczne. Twój ma nawet kropki, jeśli wzrok mnie nie myli :P