Wpis z mikrobloga

Wynika z niej, że w planach spółki jest budowa blisko 200-metrowego budynku z 49 piętrami i o powierzchni przekraczającej 100 tysięcy metrów kwadratowych. Wpływy z jej wynajmu dla Srebrnej mogłyby - według wyliczeń współautora wtorkowego tekstu Wojciecha Czuchnowskiego - osiągnąć nawet 250-300 milionów złotych rocznie. Na dolnych piętrach miałyby znaleźć się centrum konferencyjne, nad nim - biura, a powyżej czterogwiazdkowy hotel i restauracja na najwyższym piętrze. Oszacowano, że realizacja tej inwestycji może kosztować około miliarda złotych.


Może mi ktoś wyjaśnić jak spółka o kapitale zakładowym 11,8 mln zł była by w stanie dostać legalnie kredyt na 1 300 000 000 zł?

#polityka #4konserwy #bekazpisu #neuropa
  • 10
@Greg36: ktoś gdzieś już to opisał, poszukaj w necie, ogólnie chodzi o to, że w przypadku tego typu kredytów jest to inaczej analizowane. Jeśli prawdą jest ten zysk 250-300mln rocznie to by wychodziło na to, że w teorii mogliby ten kredyt spłacić po 5-6 latach.. świat już nie takie inwestycje/kredyty widział :D niektóre do tej pory nie przynoszą zysków a poszły mld :D
@Greg36: na takiej zasadzie:

7 czerwca 2017 roku PZU i PFR sfinalizowali zakup 32,8 proc. akcji Banku Pekao za łączną kwotę 10,6 mld złotych.


Przypominam, że PZU należy w większości do skarbu państwa. Zarówno w PZU, jak i w Pekao w zarządzie zasiadają Misiewicze już od kilku lat.

Swoją drogą Pekao miało udzielić kredytu na kwotę 3% swojej kapitalizacji jednej firmie, jeśli dobrze rozumiem :) Mają rozmach #!$%@?.

Źródło: https://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/pekao-przejecie-pzu-pfr-repolonizacja-bankow,131,0,2330499.html
@Greg36: no widocznie nie jestem prostym człowiekiem, ale dla mnie afera jest prosta - kupili za państwowe pieniądze bank, żeby sobie udzielać pożyczek prywatnym spółkom, jak im akurat potrzeba.

Czego tu nie da się zrozumieć? Może prościej:

Z naszych podatków Kaczyński wziął sobie 300 milionów pożyczki na zakup radia Zet, i planował wziąć 1,3 miliarda pożyczki na budowę 2 wieżowców w Warszawie.

Wystarczająco prosto?
@tell_me_more: Ja to doskonale rozumiem, mówiłem o ludziach którzy raz na tydzień obejrzą wiadomości w TVP i do dla których nie ma prawie różnicy w aferze o milion a miliard. Najlepiej jakby nagrali Kaczyńskiego jak obraża JP2, wtedy by ich na taczkach wywieźli z Nowogrodzkiej a tak, jakieś kredyty, spółki, miliardy... eee panie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najlepiej jakby nagrali Kaczyńskiego jak obraża JP2, wtedy by ich na taczkach wywieźli z Nowogrodzkiej a tak, jakieś kredyty, spółki, miliardy... eee panie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Greg36: jak Morawieckiego nagrali, że obraża Kubicę, to Orlen musiał zacząć sponsorować formułę 1, to już lepiej niech nie nagrywają obrażania JP2, bo zaczną go wskrzeszać czy coś :)