Wpis z mikrobloga

Byłem na kamerlanej imprezie u koleżanki, wypiłem dwa kieliszki wódki a byłem samochodem więc zamawiam sobie taxi, typ który tam był mnie wyśmiał ze nie wracam samochodem swoim xD, powiedziałem mu ze jak wypije chociaż jedno piwo to nie prowadzę, on na to (4 rano była) ze o tej godzinie nie ma Policji na drogach (tam gdzie byłem akurat) a ja mu mówię ze nie prowadzę chociaż po łyku piwa bo nie chce mieć na sumieniu przechodnia czy też innego kierowcy a on na to (ja #!$%@? to jeszcze niech laska robi za chłopa w twoim związku jak z ciebie taka miekka faja) i se poszedł xD, z pijanym typem nie będę się wdawał w dyskusje ale no #!$%@? akcja xD
  • 421
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@ChwilowaZielonka: twoja sprawa ale prawnie jesli masz poniżej 0.2 możesz prowadzić. Jeśli nie wazysz 50 kg to po godzinie od konsumpcji jednego piwa powinienes mieć ponizej 0.2
  • Odpowiedz
@ChwilowaZielonka: no i dmuchałeś w niego? Są kraje w których się jeździ mając 0.8, u sąsiadów jest 0,5. Ja tam nie rozumiem tego typu ludzi, no chyba że po jednym kieliszku czujesz się nieśmiertelny i szybki jak kubica to może lepiej dla Ciebie. Bo alkohol jest dla ludzi a nie zwierząt :)
  • Odpowiedz
@ChwilowaZielonka: ewidentnie przerysowałeś reakcję gościa. Na 100% mówił, żebyś chwilę poczekał, bo mało piłeś. Też bym nazwał #!$%@? gościa, który woli #!$%@?ć kilka stówek, zamiast 2 godziny poczekać, a pijakami za kółkiem się brzydzę. I jeszcze angażować koleżankę w odbiór auta.

To musi być zarzutka.
  • Odpowiedz
@ChwilowaZielonka: dzieki takiej zarzutce złapałem bulwers na tyle, by sprawniej wstać, dzięki xDDD

Zakładając że tak było i op nie zmyśla, postąpił dobrze, lecz... są kraje, gdzie można wychylić to piwo, dwa, lub dwa kielony i nikt nie zrobi problemu. To że w PL jest żałośnie niski dopuszczalny próg nie znaczy że wszędzie tak jest. : https://www.se.pl/auto/porady/dopuszczalna-ilosc-alkoholu-we-krwi-w-innych-krajach-europy-tabela-panstw-aa-iopb-GN7u-3z1w.html choćby.

Dwa to indywidualne działanie, coś co nie jest określone żadną ustawą i jedynie
  • Odpowiedz
@TymRazemNieBedeBordo: Przeczytaj moją wypowiedz powyżej xD, nawet jak by było dopuszczalne 2 promile i tak nie wsiąde bo sam sobie to powiedziałem, dziś wsiądę po piwie jutro po dwóch a tydzien pózniej #!$%@? 0.7 i stwierdze ze wcześniej nic sie nie stało to teraz tez nic nie bedzie
  • Odpowiedz