Wpis z mikrobloga

w telefonie wystarczy. Na pc to przynajmniej 64 gb no i z 12 rdzeniuf w procesorze. A i dysk tysionc


@juma777: pogadamy jak kiedyś będziesz musiał czekać kilka minut na wykonanie prostej operacji w excelu.
No to ludzie 8GB starczy.


@CrisPell: No właśnie 8 nie starczało. Teraz na 16 jest niby ok, ale skoro szukam nowej maszyny to się zastanawiam czy nie dorzucić od razu trochę grosiwa z myślą o przyszłości.
@KwasneJablko: 64bit, i7-3632qm, 16G ram i SSD. Przy powerpivocie i dużych plikach z wieloma wykresami potrafi się zesrać. Chociaż zastanawiam się czy tutaj to bardziej procesor nie odwala kaszanki.

Co do ramu - mam wykorzystanie jakieś 50% w stanie idle - z tylko uruchomionymi aplikacjami, z których korzystam.
@krzysztof-es-545: Wiadomo, że jak masz więcej RAM'u to aplikacje więcej będą sobie jej alokować. Sam teraz przesiadłem się na 16GB i poza większym użyciem nie czuję różnicy w codziennych zadaniach. Jedynie mniej używający się swap na SSD.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mi to 8gb na moje granie wystarcza i modding gier więc chyba 16gb powinno wystarczyć do jakichś podstawowych prac w excelu