Wpis z mikrobloga

@drippinsauce: podobno jakieś tam 10-20ms jest różnicy, ale nie stawiam serwera CS tylko sklep internetowy, martwi mnie to bo jestem idealistą jeśli chodzi np. o czas ładowania strony, ale jeśli to jest 10-20ms dla całej strony a nie dla każdego ściąganego pliku to gitarra.
martwi mnie to bo jestem idealistą jeśli chodzi np. o czas ładowania strony


@Liro: Wrzuć link do strony na web.dev i będziesz miał pewnie wiele rzeczy do poprawy opóźniających stronę o dziesiątki albo setki ms, a nie drobne 10-20ms.
@zwierzak40: przewymiarowany jest napewno, ale czasami mam 'strzał' potężnego ruchu i vpsy mi siadały, także wolę dokładać te 50-100 miesięcznie do dedyka ale nie tracić ruchu za np 1000zł jak vps klęknie, bo inny kumpel co dzieli ze mną serwer akurat go zajeżdża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Liro: A sprawdzałeś gdzie leży problem? Bo jeżeli np. w przepustowości łącza, to może warto byłoby rozważyć jakiś CDN? A przejście na dedyka w soyoustart może na niewiele się zdać, bo oni oferują 250Mbps, które też osiąga wiele rozwiązań bez serwera dedykowanego.

Jeżeli problem był w CPU/RAM - to warto popracować nad cachem (może da się poprawić lub w ogóle go dodać jeśli nie ma).

No chyba że już testowałeś nowy
Cache ratowało sytuacje, bo zapytania zjadały bardzo dużo ram lecz nie dało rady ich zcacheować (jak wiadomo php nie zcacheujesz). Jesli chodzi o cdn to oczywiście jadę na CF. Jeśli chodzi o vps to nie chodzi już o optymalizacje, ale bywają sytuację że ktoś kto ma vps na tej samej maszynie co ja czasami ją zawala jakimiś skryptami a zanim go wywalą to moja strona się ładuje 3-5 sekund i klient nie