Wpis z mikrobloga

Miał ktoś z was do czynienia z modelowaniem symulacyjnym procesów produkcyjnych? Miałabym kilka pytań
Stworzyłam pierwotny model, następnie dokonałam zmian, a statystyki końcowe odwzorowują to w odmienny sposób (np. po zwiększeniu dostępności na magazynie źródłowym ogólna wydajność procesu spada, a powinno być odwrotnie)
Może jestem debilem i źle coś robię ()
Ten konkretny program to Tecnomatix plant simulation

Przepraszam za wołanie po wszystkich możliwych tagach, ale próbuję już wszystkiego...
#produkcja #inzynieria #leanmanagement #zarzadzanie #technologia
sharpfire - Miał ktoś z was do czynienia z modelowaniem symulacyjnym procesów produkc...

źródło: comment_zCNz9GBPwJiZo4gpH7kKMp4luEpPZ5r8.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sharpfire: Może przepustowość stanowisk jest niewystarczająca i z magazynu pchane są zasoby na stanowiska i stoją nieużywane w oczekiwaniu na zakończenie obróbki wcześniejszej partii? Nie wiem, nie znam programu, za mało danych
  • Odpowiedz
@deadecho: hmm... przyjrzę się temu, podsunęło mi to pewien pomysł
Mam możliwość wygenerowania statystyk dla danych stanowisk, gdzie widzę, że część czasu pracy stanowi 'waiting', więc wygląda na to że przepustowość powinna być ok. Ale jeszcze to sprawdzę. Dzięki
Ogólnie program chyba nie jest nigdzie wykorzystywany poza uczelniami i wcale mnie to jakoś nie dziwi
  • Odpowiedz
Ogólnie program chyba nie jest nigdzie wykorzystywany poza uczelniami i wcale mnie to jakoś nie dziwi

@sharpfire: A gdzie w Polsce byś chciała go używać, jak Polacy to tylko stawiają te fabryki i nie mają żadnej decyzyjnej władzy co do jej rozplanowania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@deadecho: źródło problemu znalazłam już dawno :D i sprowadza się do pytania "na #!$%@? mi to było?"
a na serio, jak nie rozwiążę problemu, to lecę dalej ze zmienianiem modelu i liczę na to, że nikt nie zwróci na to uwagi
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: Ja z chęcią bym pokorzystała z programów tego typu, ale jak widać nie bardzo mi to wychodzi :) w takim programie niestety nie da się zamodelować wielu zmiennych, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie całego procesu
  • Odpowiedz
@raFFcio: najkrócej jak się da opisać to: modelowanie symulacyjne.
Możesz tworzyć zarówno modele rzeczywiste jak i takie, które dopiero planujesz realnie stworzyć. Ogólny zamysł jest taki, żeby już na etapie planowania i tworzenia modelu można było wyeliminować błędy i zoptymalizować cały proces. Możesz wprowadzać przeróżne zmiany, robić dowolne konfiguracje, dodawać i odejmować maszyny, zmieniać przepływy, zwiększać i zmniejszać bufory i weryfikować to wszystko dzięki otrzymanym raportom.
Wszystko to obiecuje producent oprogramowania,
  • Odpowiedz