Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@motorbreath87: ładnie, właśnie to podkręcanie mnożnikiem jest piękne ;) ja je zawsze ustawiałem tak koło 4GHz, tyle każdy robił bez problemu. Przy 1070 to już rzeczywiście mógł się pocić, ale takie 970 czy 1060 jeszcze oblatują te procki, parę ich kiedyś kunplom wrzuciłem, dolar kiepsko stał, kompy były tanie, piękne czasy ;). Do dzisiaj większość chodzi, tylko karty się zmieniają. i9 też Ci powinno wystarczyć na chwilę, zaszalałeś :D
@Odczuwam_Dysonans: 2500K był dla mnie najlepsza sprzętową inwestycja (kupiłem go za jakieś 850pln, choć pamiętam ze kumpel kupił go trochę wcześniej i dal o wiele mniej - chyba własnie przez tego dolara, jakoś mocno skoczył do góry) i gdybym nie przeszedł z 1080p na 1440/144hz to na pewno bym na nim trochę jeszcze został, no ale w tej rozdzielczości juz trochę mocy brakowało.

Wpadło trochę kasy więcej to można było w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@motorbreath87: no, historia trochę zatoczyła koło, bo taki Ryzen 5 2600 w tym momencie kopie Intela jeśli chodzi o wydajność jak te Bartony 2500+ :P. Tylko że teraz obie strony mają dobre procesory, P4 był straszny ;)
Zobaczymy jak nowe Ryzeny, chociaż nie spodziewam się rewolucji, nie minęło wiele czasu ale odzyskanie pozycji przez AMD cieszy ;) i że przez te dopłaty ludzie zaczęli kupować też Radeony, chociaż akurat kart od
@Odczuwam_Dysonans: Tak prawie dzis z kumplem na ten temat gadałem - rynek potrzebuje trzeciego gracza do pary AMD/Intel, AMD/Nvidia (swoja droga AMD ma jaja walcząc na tych dwóch rynkach z tymi hegemonami, szczerze to byłem po stronie tych co uważali ze wchłoniecie ATI przez AMD to samobój).

Nowe Radeony jakoś szału (poza 7nm) nie robią, pomijając absurdalna cenę RTXów, to Ray Tracing to może mieć przyszłość - jak kiedyś Pixel Shadery
Pobierz
źródło: comment_bQniDLLxjrbD3lSN0JGx0n6WJGI1tkjQ.jpg
@motorbreath87: 2x cena 2500k za +30% single core / quad core perf. - wyniki dla overclocked procków.... chyba poczekam jeszcze na jakąś rewolucję albo na nowe amdki bo aż tak mi na 8 corach nie zależy.. największy w sumie skok był między pierwszą serią XXX a sandy bridge 2XXX istna przepaść (+50%-100% w niektórych zastosowaniach) a cena taka sama :D od tamtej pory każda kolejna generacja tak +5% heh (i to