Wpis z mikrobloga

Mireczki, kiedy najlepiej kupować opony letnie? Muszę na ten sezon w końcu kupić nowe, bo stare mają już 9 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
205/55 R16, do autka z segmentu C, co polecacie? Max. jeżdżę jakieś 140-150 km/h na trasie, większość przebiegu w mieście. Jeżdżę spokojnie, bo i szaleć nie ma czym. Chciałbym dać ok. 200 zł za oponę, fajnie by było gdyby bieżnik był dość trwały, a nie jak w niektórych 15kkm i do #!$%@?.

No i jeszcze jedno: gdzie kupować? #oponeo? #norauto?
#opony #samochody #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZbrodniarzWojenny: letnie najlepiej kupować po za sezonem np. teraz. Za 200 zł sztuka znajdziesz chinczyki. Polecam opony goodride oraz Landsail jeżeli już pakujemy się w taka niska półkę cenowa. Nexeny też są spoko.
  • Odpowiedz
@Maciek5000: Czytając komentarze na oponeo, wnioski mam takie, że nawet w klasie ekonomicznej jedne opony wytrzymują dłużej, a inne zużywają się bardzo szybko. 250 zł to max ile mogę i chcę dać.
W zasadzie to zastanawiam się czy nie kupić takich samych opon jakie mam teraz, czyli Pirelli p7. Robię jakieś 15k rocznie i przez te 4 lata kiedy je mam, mało co z tego bieżnika poszło.
  • Odpowiedz
@ZbrodniarzWojenny: Na oponeo w tym rozmiarze są oponki Toyo proxes CF2 po 200zł sztuka. Miałem te opony w swojej vectrze, zrobiłem na nich 50kkm. Po tym przebiegu było jeszcze ponad 4mm bieżnika. Oponki sprawowały się super w każdych warunkach. Niestety uszkodziłem jedną mechanicznie i musiałem je zmienić. Nowe kupiłem Nexen nblue cośtam. Ogólnie znowu kupiłbym te toyo ale w rozmiarze który chciałem kosztowały aż 350zł/sztuka dlatego wybrałem nexeny (210zł/sztuka).
  • Odpowiedz