Wpis z mikrobloga

W celu zaspokojenia ciekawość odnośnie warunków pracy w IT robię serię ankiet. Jak chcecie załapać się na inne ankiety obserwujcie lub sprawdźcie tag #ankietait

Macie wpływ na to co używacie do pracy (system operacyjny, IDE, narzędzia, itp.), czy cały zespół używa tego samego, albo idąc jeszcze dalej - używacie Windowsa podpiętego pod AD i nie możecie instalować ani uruchamiać własnego oprogramowania?

#pracait #it #programowanie

Jaki wpływ masz na system operacyjny, IDE, narzędzia używane do pracy - co możesz wybrać?

  • OS i narzędzia | IT, firma do 50 os. 20.8% (15)
  • mogę wybrać narzędzia | IT, firma do 50 os. 8.3% (6)
  • cały zespół to samo | IT, firma do 50 os. 4.2% (3)
  • to samo + ścisłe ograniczenia | IT, firma do 50 os 1.4% (1)
  • OS i narzędzia | IT, firma od 50 os. 26.4% (19)
  • mogę wybrać narzędzia | IT, firma od 50 os. 19.4% (14)
  • cały zespół to samo | IT, firma od 50 os. 9.7% (7)
  • to samo + ścisłe ograniczenia | IT, firma od 50 os 5.6% (4)
  • mam dużą swobodę wyboru | nie pracuję w IT 2.8% (2)
  • mam ograniczoną swobodę wyboru | nie pracuję w IT 1.4% (1)

Oddanych głosów: 72

  • 6
  • Odpowiedz
@pangolin: Ja mam napewno najlepiej. Nie wolno mi nic, nie moge nawet nic zainstalowac bez specjalnej zgody. Jak chce uzywac nowej wersji biblioteki to musze skladac specjalne pozwolenie do zespolu ktory sie zajmuje sprawdzeniem jej.
  • Odpowiedz
@temokkor: Mogę zrobić, chociaż wydaje mi się, że wszystko widać z wyników każdej z ankiet. Co byłoby przydatne w takim podsumowaniu?

@FortunaHej: Korpo i uzasadnione jest to procedurami czy jakieś inne powody?
  • Odpowiedz
@pangolin: po prostu wszystkie ankiety jako wykresy, mogą być kołowe w excelu. Ewentualnie to jakoś fajnie porozbijać i poprzeliczać głosy jak masz np tu, to byś mógł zrobić osobne wykresy dla firm poniżej 50 osób i dla powyżej 50 osób. Trochę było by z tym zabawy więc jak Ci się nie będzie chciało to zrozumiem ;p
  • Odpowiedz
@temokkor: Dobra, coś wymyślę. Jak skończą mi się pomysły na pytania to zrobię podsumowanie.

Jak ktoś ma jakieś pomysły na pytania to niech pisze lub sam zrobi ankietę
  • Odpowiedz