Wpis z mikrobloga

"Prawdziwy mężczyzna musi spłodzić syna, wybudować dom i posadzić drzewo"

Jedno z najdurniejszych haseł, które wdrukowuje się nam do świadomości od dzieciaka. Że niby cokolwiek powinniśmy xD
Tak, najlepiej bezrefleksyjnie łykać takie zarzutki. Ja tam wolę w takim razie nie być prawdziwym mężczyzną, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, inwestować w siebie, wyznawać #mgtow - dom i tak mam, dzieciak niepotrzebny i jeszcze mnie nie #!$%@?ło by sadzić drzewa, od tego mam ogrodniczkę.

To hasło o synu, domie i drzewie wymyśliła albo kobieta, albo jakiś totalny cuck. Nie to, że to źle mieć dzieci itd. Chodzi o to, że to w żaden sposób nie definiuje męskości.

#niebieskiepaski #takaprawda #oswiadczenie
FEEDYOURHEAD - "Prawdziwy mężczyzna musi spłodzić syna, wybudować dom i posadzić drze...

źródło: comment_kokkA2mYb80Tj8xYB0ccJwVv9sGcfFJx.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@KRISSVector:
https://www.okultura.pl/teksty/robert-anton-wilson/wdruki-i-tunele-rzeczywistosci/
http://neurointeligencja.pl/nlp-i-cztery-obwody-neurologiczne.php

V. Obwód społeczno-seksualny. Czwarty mózg ukształtował się około 30 tysięcy lat p.n.e., kiedy ze stad istot człekokształtnych narodziły się ludzkie społeczności, wyznaczające swoim członkom specyficzne role płciowe. Aktywizuje się w wieku dojrzewania, kiedy sygnały DNA wyzwalają z gruczołów odpowiednie substancje neurochemiczne, które zawiadują przemianą osoby niedojrzałej płciowo w osobę dorosłą. Podczas pierwszych orgazmów oraz stosunków seksualnych dochodzi do wdruków programów, które determinują naszą przyszłą seksualność. Wdruki te można
  • Odpowiedz
  • 10
@FEED_YOUR_HEAD
Moim zdaniem chodzi o zdobycie pewnych doświadczeń życiowych i nie należy tego traktować 1 do 1. Jest to jakieś powiedzonko ale może jest w tym ziarnko czegoś prawdziwego ?

- płodzenie syna czytaj. Świadome posiadanie potomka. Syn, córka - bez znaczenia. Ale na pewno dzięki temu trochę inaczej patrzysz na świat, pewne rzeczy się samoistnie przewartościowuja. Wiesz, że przyczyniłeś się do powstania nowego życia, masz z nim kontakt od pierwszego jego
  • Odpowiedz
@FEED_YOUR_HEAD: Mam znajomego - wpadł z dzieciakiem, rodzice ogarnęli mu chatę i jakiś czas temu
ostentacyjnie poszedł zasadzić dęba cały czas podkreślając, że teraz to jest spełnionym mężczyzną i on to już jest w życiu spełniony xD
  • Odpowiedz
@FEED_YOUR_HEAD: Tak samo nie rozumiesz tego powiedzenia, w szczególności alegorii z drzewami jak nie masz pojęcia że bycie ojcem stawia człowieka przed problemami których nie postawi Ci żadne hobby.
Jesteś jak czytelnik komiksów którego śmieszą ludzie z książkami w ręku.

Gx
  • Odpowiedz
@nemesis238: mam 30 lat
@KRISSVector: tak tak

i jak nie masz pojęcia że bycie ojcem stawia człowieka przed problemami których nie postawi Ci żadne hobby.


to w żaden sposób nie definiuje bycia prawdziwym mężczyzną, analogicznie możesz powiedzieć że udział w wojnie stawia człowieka przed problemami, których nie postawi ci żadne dziecko
  • Odpowiedz
@FEED_YOUR_HEAD: chyba chodzi raczej o to że wcale nie musi być to w wieku 20lat... XD

Chodzi o to żeby mieć potomka, następcę, niekoniecznie syna, może być córka czy coś z adopcji...

Z drzewem jak wyżej, żeby coś zostało po Tobie, żeby coś zasadzić i to się rozwinęło...

No i wybudowanie domu to nie ręczne układanie cegieł a tworzenie domu rodzinnego czy jakiegoś innego...

Oczywiście nie trzeba nic z powyższy robić
  • Odpowiedz
@FEED_YOUR_HEAD: spoko, dzieci za ciebie zrobia inni ludzie, i to oni beda decydowac o przyszlosci ,a ty bedziesz tylko sie poslusznie z tym zgadzal, poslusznie wszystko robil, jak prawdziwa ulegla #!$%@?.
Wiele trzeba zrobic zeby wszystko zostało po staremu.
  • Odpowiedz