Wpis z mikrobloga

Siemka.
Muszę zakupić pralkę lub pralko-suszarkę, mam do wydania max 2300zł. Najlepiej o głębokości 45cm
Czy warto skupić się na droższej wersji pralki czy może tańszej wersji pralko-suszarki? Nie wnikam, że pralko-suszarka byłaby jakimś tam ułatwieniem.
Będzie to mój pierwszy zakup takiego sprzętu.

Cały czas byłem zdecydowany na LG F2J6HM8S, ale od paru dni zastanawiam się nad samą pralką z podobnej półki cenowej.

#remontujzwykopem #agd #elektronika #pralka
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaczmarejloooo: ogólnie każdego sprzętu żywotność jest podobna. Jakiej firmy nie weźmiesz to będzie podobnie więc wybierz jak co wygodnie. Czym więcej elektroniki tym więcej problemów więc raczej celował bym w model popularny, łatwy w naprawie i z masą części. Poszukaj, które pralki maja pompę wody rozbieralną
@kaczmarejloooo: tez sie zastanawiałam kilka mc temu i wybrałam pralke. Dwa powody:
1. Remont(aktualnie trwa) i możliwość wstawienia na pralke osobnej suszarki.
2. W myśl zasady jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.
To była moja dobra decyzja!
@kaczmarejloooo: jeszcze niedawno mawiano że w pralkach tylko Samsung i LG liczą się jeśli chodzi o pralki - ja mam LG i jest super. Co do suszarki - jeśli drugi raz bym kupował sprzęt to bym rozważył pralko suszarkę - suszenie w mieszkaniu jeśli masz mało miejsca to jednak #!$%@?
Cały czas byłem zdecydowany na LG F2J6HM8S, ale od paru dni zastanawiam się nad samą pralką z podobnej półki cenowej.


@kaczmarejloooo: Mam bardzo podobny model - LG F2J6HM0W. Różni się chyba tylko kolorem i sklepami, w których można go kupić.

Jako pralka spisuje się bardzo dobrze. Pierze dokładnie, nie jest przesadnie głośna, jest bardzo stabilna, bęben nie lata na boki, pralka nie tańczy po kafelkach (poprzedni Samsung mimo poprawnego wypoziomowania potrafił
nigdy czegoś takiego od nikogo nie słyszałem...


@jempierozki: że ma mało miejsca na suszenie? XD a niby czemu ktoś miałby się tym żalić skoro i tak musi suszyć i tak - mnie to osobiście denerwuje więc o tym wspominam xD
@kaczmarejloooo niedawno kupiłem zestaw pralka i suszarka. Chciałem aby oba sprzęty były jak najmniejszej głębokości. Najplytsza suszarka która znalazłem miała 46cm i taką też pralkę kupiłem. Ustawione jedno na drugim zajmuje mało miejsca. Suszarka jest genialna! Teraz bym bez niej nie mógł żyć.
@jempierozki: aaaa sorki xD nie no to tak było jeszcze ze dwa lata temu jak szukałem opinii :) z tym że pralki LG były uważane za mniej awaryjne bo napęd na bęben był bezpośrednio z silnika bez dodatkowych przełożeń
@powaznyczlowiek: w sumie o lg to też kiedyś słyszałem, że całkiem spoko (dosyć dawno temu to było, kiedy ten bezpośredni napęd wszedł i lg się chwaliło, pamiętam też, że w porównaniu do pralek z "konwencjonalnym" napędem były sporo droższe)
@kaczmarejloooo: Nie ma za co, cieszę się że mogłem pomóc. W razie dodatkowych wątpliwości - śmiało pytaj. Napisałem to, co przyszło mi do głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie jeśli zależy ci na awaryjnym suszeniu i nie masz (oraz mieć nie będziesz) miejsca na oddzielną suszarkę, to taka pralko-suszarka może być ciekawą opcją. Pierze dobrze (bardzo dobrze?), a i od biedy coś wysuszy.
W przeciwnym razie kupiłbym