Wpis z mikrobloga

#debian #antix
#pomoc #zielonka
#linux
Wpisałem w google lekki linux, na jakieś stronie był taki antix, z początku wydawał się lekki, a te linuxy to chyba tylko lekkie w spoczynku, bo jak się uruchomi przeglądarkę to mają jescze większe obciążenie niż windows.
W każdym razie nie wiem o co tu chodzi, bo procentowo cały czas jest małe zużycie, a gdy się obciąży chromium to wentylator chodzi jak szalony i wzrasta to Freq(patrz screen)
Tu zużycie kilku procentowe czasem a chodzi jak 60% w windowsie.
I jeszcze #pytanie czy wie ktoś jak zrobić, żeby klawisze laptopa typu głos, podświetlenie itp działało bo przy instalacji nie wiedziałem jaka klawiaturę wybrać, a mojego laptopa nie było na liście to wybrałem zalecaną( ͡° ͜ʖ ͡°)
wypocina109837463 - #debian #antix
#pomoc #zielonka 
#linux 
Wpisałem w google lek...

źródło: comment_jMyBhDtA2DAUAuLdhmPQGsK4AQhIzKnF.jpg

Pobierz
  • 5
@vytah: 32
Zauważyłem, że są dużo szybsze, nie rozumiem tej obłudy z 64bitowymi systemami, chyba że ktoś potrzebuje na super-komputer do mega szybkich obliczeń, wtedy może miałoby to sens.
Dodatkowo linuxy są mega konserwatywne i chyba dalej wiekszość distro ma lepsze wsparcie dla opro x86(mniej błędów, czy to opro czy os - tak mi się wydaje)
@Dorrek: A co źle npisałem?Że wolę obciążyć rękę 10 kilowym ciężarem, a po następne 10kg przyjść następnym razem niż #!$%@?ć sobie 20kg na raz i wysiąść?A nawet jeśli jedno i drugie zajęłoby mi tyle samo czasu to i tak wolałbym zrobić 2 kursy z 10kg niż ....
Po co mi te 64bity?Do gtav?Co z tego będę miał?Bo nie widzę różnicy po za tym, że w x86 rzadziej wentylator chodzi na większych