Wpis z mikrobloga

Potrzebuje informacji (najlepiej od właścicieli) odnośnie typowych usterek w BMW r 1100 gs.
Oraz czy znacie motocykle (podróżne enduro) w którym tylne koło było by napędzane wałem kardana (sprzęgłem kardana) prócz BMW żecz jasna..
#motocykle
  • 23
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: Co kto lubi i zależy jak chcesz jeździć, ale taka mała uwaga. Jak chcesz podróżne enduro i chcesz jeździć po jakiś zadupiach to pomyśl nad czymś mniejszym. Ja kupiłem afrykę 750, fajny motocykl ale z czasem robi się kłopot żeby gdzieś wjechać. Najwiekszy problem dla mnie to waga, szczególnie z pasażerem i zapakowanym campingiem. Ciężki motocykl to też większa szansa na kontuzję, przygniecenie, generalnie łatwiej zrobić sobie krzywdę. Tak
  • Odpowiedz
@zicher: > Co kto lubi i zależy jak chcesz jeździć, ale taka mała uwaga. Jak chcesz podróżne enduro i chcesz jeździć po jakiś zadupiach to pomyśl nad czymś mniejszym. Ja kupiłem afrykę 750, fajny motocykl ale z czasem robi się kłopot żeby gdzieś wjechać. Najwiekszy problem dla mnie to waga, szczególnie z pasażerem i zapakowanym campingiem. Ciężki motocykl to też większa szansa na kontuzję, przygniecenie, generalnie łatwiej zrobić sobie krzywdę.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum co do smarowania zawsze masz opcję automatycznego smarowania olejarką. Mam i fajnie się to spisuje. Co do Afryki to jest w tym trochę prawdy co piszesz :) Powodzenia z projektem, pochwal sie jak coś wydumasz ( ͡º ͜ʖ͡º) (Nie myślałeś o wyprawowym 4x4?)
  • Odpowiedz
@DMMotoAdventures: Zgadza się zawsze można podpiąć olejarkę. Tylko wahacz zębatki felga będą w permanentnym brudzie z powodu filtru olejowego i kurzu który się do nich przylepi.
Jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku kupię bmw r 1100gs. Wózek już kupiłem.
Ten komplet dam to człowieka który zrobi mi ramę pomocniczą w motocyklu, oraz zamontuje wahliwie wózek do motocykla.
Myślę że późną jesienią 2020 zaprzęg będzie gotowy.
Problem polega na tym że ci co się zajmują takimi rzeczami chcą co najmniej 4500 zł a ten człowiek myślę że więcej niż 2 tys zł nie weźmie, jednakże ten człowiek niema żadnego doświadczenia w tworzeniu wahliwego łączenia.
Samochody nigdy mnie nie interesowały, mój jedyny samochód jest 7 razy tańszy od motocykla a motocykl kosztuje 12 tys zł. Samochód wyprawowy 4x4 prócz komfortu w postaci braku deszczu na kierowcy jest kompletnie
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: No tak, ja już się pogodziłem z tym, że pół motocykla jest uwalone olejem ...

Pozostaje mi jedynie pogratulować rocznego przebiegu 25kkm. Ja w te wakacje wykręciłem tylko 5k w 3tyg + jakieś 2,5k w majówkę i to było sporo w porównaniu do ostatnich lat. Może kiedyś będzie mi dane pojechać na wakacje na kilka miesięcy :D. Jeszcze raz powodzenia!
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: Dobra cena za afrę to ok 8tys zł. Nie ma obecnie żadnego tak prostego sinika w żadnym motocyklu. LC8 KTM to już inna bajka ale to będzie następca afryki. I takimi motocyklami można niemal wszystko jeżeli ma trochę chęci bawić techniką jazdy.
Ale jak chcesz kosz montować to jedynie nad GS bym się zastanawiał, bo w sumie najwięcej takich zabawek z koszem widziałem:)
l.....5 - @mpetrumnigrum: Dobra cena za afrę to ok 8tys zł. Nie ma obecnie żadnego ta...

źródło: comment_Ahn9M5rzSdjtyTmB8A3IklPBhXhlaKJ2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz