Wpis z mikrobloga

@mati9815: No mnie wczoraj to właśnie rozwaliło wczoraj jak zobazyłem w TV.
Moja matka miała 5 dzieci i pracowała - to co w takim razie powinna mieć emeryturę za dzieci + z pracy w której pracowała ?
Co w wypadku jak ktoś miał 4 dzieci no ale np. jedno zmarło w wieku 15 lat
Kłótnia matek bo np. miały 3 dzieci a 4 nie mogą mieć bo kolejna ciąża była
  • Odpowiedz
@samuraj24: To tak jak moja i moim zdaniem powinna mieć dwie emerytury. Poza tym przed przyznaniem emerytury powinno być sprawdzone czy: żadne z dzieci nie przebywało w rodzinie zastępczej, domu dziecka, poprawczaku itp. oraz czy nie było zgłaszanej przemocy wobec dzieci. Bo ja nie widzę tego, że jakaś patuska co kazała dzieciom żreć gruz ma teraz mieć 1025 zł z moich podatków. Ale uważam, że porządne mamy takie jak moja
  • Odpowiedz
  • 120
@mati9815 moja mama ma 3 dzieci i pracowała całe życie prawie cały czas robiąc na dwie zmiany plus sama zajmowała się mną i moim rodzeństwem i teraz wychodzi że lepiej było nic nie robić, zrobić jeszcze jedno dziecko iść do mopsu po pomoc i na jedno by wyszło tylko by leżała całe życie a nie wyprówała sobie żyły żebyśmy mieli pieniądze na życie. To co zrobił rząd to jest jakaś kpina,
  • Odpowiedz
@mati9815: Nie zdziwiłbym się, gdyby niedługo została wprowadzona nie tylko emerytura dla matek, ale także pensja, żeby zachęcić kobiety do wychowywania dzieci. Wtedy taka podstawa plus 1500 złotych z programu 500+ i tylko żyć, nie umierać.

Kobiety przestaną się kształcić i rozwijać zawodowo, bo po co, skoro wystarczy zrobić czwórkę dzieci i znaleźć chłopa, który będzie pracował? Kolejne pokolenia zrobią to samo (bo dzieci z takiego systemu będzie więcej niż
  • Odpowiedz
Ale uważam, że porządne mamy takie jak moja i może twoja, powinny mieć dwie emerytury. Wolę dać matkom niż żonie prezydenta


@Laverguenza: a ja wolę nikomu nie dawać. Każdy ma emeryturę na jaką zapracował, a decydując się na dziecko dobrze wiedział czy będzie go stać na jego utrzymanie. Na wypadek śmierci jednego rodzica można się ubezpieczyć, polisy na życie to nie są kosmiczne pieniądze. Zachęcanie do bycia bezradnym i polegania
  • Odpowiedz
@samuraj24: Dokładnie. Matka, która wychowała pięcioro dzieci i do tego pracowała nie załapie się na ten program. A kobieta, która nie pracowała nigdy w życiu i ma 4 z niego skorzysta. Absurd to mało powiedziane.
To jest kolejny program, który promuje patologie.
  • Odpowiedz
@restecp: Posiadanie dzieci to nie jest bycie niedorajdą życiowym. Ale najwyraźniej takie masz zdanie o twojej matce więc nie będę Ci prostować światopoglądu.


@Laverguenza: Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Posiadanie zadbanych i dobrze wychowanych dzieci, którym niczego nie brakuje to dowód na bycie zaradnym i takie osoby powinny być promowane i jeśli już mamy kogoś nagradzać to właśnie je. Robienie dzieci gdy nas na to nie stać
  • Odpowiedz
  • 1
@Variv: Unia Europejska jest w tym względzie niedoścignionym wzorcem, uważasz że powinniśmy postępować niezgodnie z europejskimi wartościami ?


@szczam_na_mlodziez Chyba je prześcigamy. Gdzie w UE masz prawie 1/3 pensji minimalnej na dziecko przez 18 lat bez kryteriów dochodowych czy społecznych--do tego dostępne także dla imigrantów? Gdzie w UE płacą emeryturę za sam fakt posiadania 4 dzieci? Sorry ale w temacie socjalu to Europa można z nas "brać przykład" jak
  • Odpowiedz
@mati9815 ta. Moja matka samotnie wychowala dwojke, chorowala przewlekle na toczen i pracowala mimo wszystko przez 15 lat z choroba- 1100 zl renty. Jak wczoraj do mnie zadzwonila, myslalam ze sie poryczy. #!$%@? :/ autentycznie jedyne co czuje, to smutek i przykro mi z powodu takich ludzi jak ona- ciezko chorych, ktorzy polowe renty wydaja na leki, ktore prawie i tak nie pomagaja. #!$%@?
  • Odpowiedz