Wpis z mikrobloga

Mireczki, takie #pytaniedoeksperta jak ktoś jest 0 totalne in to programista #informatyk15k i chce się przebranżowieniu z obecnej fuchy na powiedzmy #python ( bo #pracbaza ssie już maksymalnie i każdy kto może ucieka z tego statku, a nie mam serio ochoty znowu sie pakowac w tą branże )

- czy to wykonalne?
- czy da rade zacząć coś samemu żeby ogarnąć podstawy a potem uderzać w kursy?
- ile czasu mniej-wiecej tygodniowo/dziennie może to zajać
- czy firmy w ogole biorą pod uwage takich samouków po przebranżowieniu?

#niemampojeciajaktootagowac #kiciochpyta #programowanie
  • 30
  • Odpowiedz
ja ostatnio widziałem taką sytuacje: student zostaje junior devem, po trzech miesiącach zmienia prace i zostaje zwykłym developerem w innej firmie.

@Windows98: Nie został zwykłym developerem tylko dostał tytuł zwykłego developera. Po 3 miesiącach junior nie przestaje być juniorem niezależnie od tego co mu wpiszą w umowie. Też widziałem takie przypadki, możliwe głównie w januszsoftach choć nie tylko. Tak samo jak seniorzy z 3 latami doświadczenia - takie rzeczy istnieją na
  • Odpowiedz
@calka-rekurencyjna: Prawda jest taka, że outsourcing z tego kraju się wycofa, bo:

- idiotyczny argument, musisz mieć studia
- firmy nie potrafią rekrutować programistów
- firmy nie chcą przyjmować juniorów

To się źle skończy dla poletka IT i bardzo dobrze bo sam rzygam senior devami frontendu 15k którzy mają problemy z this

#!$%@? już od tego, że w Polsce informatyka na uczelni to totalne gówno. To, co im się wykłada na
  • Odpowiedz
poważnej firmie kiepski kod i tak nie przejdzie review.

@Waldemar_Morawiec: to jest akurat fałsz.

Pracowałem chwile z seniorami w jednym z korpo popularnych którzy robili nowy soft. Wszyscy bez zastanowienia klepali kod z analizy i dokumentacji. Żaden nie pytał po co tak po co inaczej. Architekt narysował, analityk przepytał oni jeden na jeden do kodu. Review robili sobie sami w gronie tam 7 czy 8 osób. Serio, żadna sztuka. Architektura od
  • Odpowiedz
- firmy nie potrafią rekrutować programistów

@warning_sign: to jest trafny punkt. Ale troche źle sformułowany, firmy nie rekrutują programistów według kryteriów bycia dobrym i chętnym do pracy. Głównym kryterium HR jest stabilny stały pracownik.
  • Odpowiedz
- firmy nie chcą przyjmować juniorów


@warning_sign: firmy chcą i rekrutują juniorów ale jest ograniczone liczba miejsc. Jak zaczniesz przyjmować jak leci to zrobią się drugie indie z których R&D się wycofuje albo daje najgorsze gówno.
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: Heh a co do studiów o których pisze @calka-rekurencyjna to powyżej pewnego poziomu raczej nikt na to nie patrzy ale u juniorów już często tak bo jak inaczej przefiltrować setkę CV? Chociaż są i tacy którzy bez studiów się dostają.
Powyżej pewnego poziomu też zdarzają się firmy jak np. ABB (światowy lider w energetyce) który przez ostatnie 2 lata ściągnął w Krakowie setki programistów z wielu firm bo płaci po
  • Odpowiedz
@Windows98: Tak to jest dobry pomysł pod jakieś podstawy. Wiadomo jak wszędzie są plusy i minusy, przypuszczam że jednak mniej minusów niz obecnie mam ¯\_(ツ)_/¯ tak robię to ze świadomością to nie będzie za miesiąc dwa ale no jednak im szybciej tym lepiej bo ewidentnie mam dosyć na chwile obecną

@calka-rekurencyjna: Jasne wiadomo, dobrze mieć szczerą odpowiedz. Dzięki, będzie potrzebne... ()

@Waldemar_Morawiec:
  • Odpowiedz