Potrzebuje informacji o tym jak działają te systemy płatności kartami i cofanie. Kiedyś zobaczyłem w sieci mój produkt wstawiony na piracki serwis, nigdy wcześniej go nie publikowałem do sieci poza jednym "sklepem" w internecie. Zwróciłem się do niego z pretensjami, że nie widze żadnego kupna, moje pliki są w sieci więc tylko od was mogło to wyjść. Na co ni powiedzieli że faktycznie był zakup ale został anulowany bo karta była kradziona. Czyli ktoś dostał mój produkt za darmo. No i się zastanawiałęm dlaczego tak można? Dzisiaj sytuacja się zmieniłą, kupiłem jakąś płatną usługę w aplikacji w sklepie Google Play. Mocno mnie wkurzyli twórcy bo funkcja nie działała jak trzeba, miała błędy itd. Stwierdziłem że nie będę płacił za niedziałający w pełni produkt. Wszedłem w odpowiednie miejsce i anulowałęm płatnosc. Dostałęm Z MIEJSCA informacja że kasa zostanie mi niebawem zwrócona. I faktycznie doszła. A z usług tej funkcji przez jakiś czas jej porpawnego działania korzystałem.
No i mam pytanie do was bo się nie znam... Na jakiej to działa w ogóle zasadzie? Co, możemy robić zakupy kartą w internecie a potem korzystać chwile z zakupionej usługi a potem ZAWSZE nam po kliknięciu zwrócą kasę? I dlaczego w ogóle zwracają? Przypominam, że za pierwszym razem t ja występowałem jako strona pokrzywdzona. A sklep (pośrednik) mnie oszukał bo wydal moje pliki osobie która "niby zapłąciłą a niby nie" i kasy nie zobaczyłem.
@Bunch: Opisane przez ciebie dwie sytuacje to zupełnie dwa różne przypadki. W pierwszym ktoś skorzystał z chargeback https://www.totalmoney.pl/artykuly/66798,karty-kredytowe,chargeback---co-to-jest,1,1 Natomiast ty w Google Play skorzystałeś z opcji zwrotu, którą oferuje Google. Masz określony czas na zwrot aplikacji, jeżeli np. nie jesteś z niej zadowolony.
@MichaelT128: Dzięki ale nie rozumiem tego zdania przez co nie rozumiem całego artykułu. Co to jest "obciążeniu zwrotnym, jakie dokonywane jest z konta sprzedawcy na rachunek właściciela karty"? Co to jest obciążenie zwrotne?
Kiedyś zobaczyłem w sieci mój produkt wstawiony na piracki serwis, nigdy wcześniej go nie publikowałem do sieci poza jednym "sklepem" w internecie. Zwróciłem się do niego z pretensjami, że nie widze żadnego kupna, moje pliki są w sieci więc tylko od was mogło to wyjść. Na co ni powiedzieli że faktycznie był zakup ale został anulowany bo karta była kradziona. Czyli ktoś dostał mój produkt za darmo. No i się zastanawiałęm dlaczego tak można?
Dzisiaj sytuacja się zmieniłą, kupiłem jakąś płatną usługę w aplikacji w sklepie Google Play. Mocno mnie wkurzyli twórcy bo funkcja nie działała jak trzeba, miała błędy itd. Stwierdziłem że nie będę płacił za niedziałający w pełni produkt. Wszedłem w odpowiednie miejsce i anulowałęm płatnosc. Dostałęm Z MIEJSCA informacja że kasa zostanie mi niebawem zwrócona. I faktycznie doszła. A z usług tej funkcji przez jakiś czas jej porpawnego działania korzystałem.
No i mam pytanie do was bo się nie znam... Na jakiej to działa w ogóle zasadzie? Co, możemy robić zakupy kartą w internecie a potem korzystać chwile z zakupionej usługi a potem ZAWSZE nam po kliknięciu zwrócą kasę?
I dlaczego w ogóle zwracają? Przypominam, że za pierwszym razem t ja występowałem jako strona pokrzywdzona. A sklep (pośrednik) mnie oszukał bo wydal moje pliki osobie która "niby zapłąciłą a niby nie" i kasy nie zobaczyłem.
#banki #oszustwa #paypal #pytanie #pieniadze #allegro #bank #karty
W pierwszym ktoś skorzystał z chargeback https://www.totalmoney.pl/artykuly/66798,karty-kredytowe,chargeback---co-to-jest,1,1
Natomiast ty w Google Play skorzystałeś z opcji zwrotu, którą oferuje Google. Masz określony czas na zwrot aplikacji, jeżeli np. nie jesteś z niej zadowolony.
Co to jest "obciążeniu zwrotnym, jakie dokonywane jest z konta sprzedawcy na rachunek właściciela karty"? Co to jest obciążenie zwrotne?