Wpis z mikrobloga

pozostawiam wpis dla potomnych.
nie chcę być bucem, ale sądzę że książka lepsza. dlatego sądzę że lepiej obejrzeć wpierw serial a potem książkę.
strasznie mnie irytowały niektóre sceny, zajścia i postacie. przeniesienie niektórych cech z jednych w drugie postacie. bezsensowne niektóre zmiany zdarzeń.
piszę bo niestety nikt z moich znajomych nie czytał, a muszę się komuś wygadać.
a jak ktoś chce przeczytać to jeszcze wspomnę by się nie zrażali - książka 700 stron, ale u mnie w bibliotece osiedlowej była.

acha, pozwolę sobie jeszcze zawołąć @ElCidX: - jeżeli podobał Ci się serial, spróbuj dorwać książkę. poza niektórymi dłużyznami bardzo dużo jest inaczej.
#theterror
  • 6
@ksiezyc_w_siatce: właśnie dlatego zacząłem oglądać, subskrybuję ten kanał, muszę zmęczyć miniserię zanim zobaczę to co wkleiłeś.
Tak, od strony wizualnej fajny, np zastanawiałem się jak będzie wyglądała walka z tym typem co mu potwór nogę urwał, tym co przeżył(na maszcie), podobnie do mojego wyobrażenia, nawet ten karnawał podobny, tylko namiot mniejszy.
Książka taka długa, między innymi dzięki opisom okoliczności przyrody, w tym zimna, tego mi tu trochę brakuje, uczucia zimna, czasem
@ksiezyc_w_siatce: wiesz, tak nad tym myślałem i nawet do dziś wielu Brytyjczyków żyje minioną chwałą imperium, byłem w UK, tam nawet średnio wyedukowani, niesnobujący się na intelektualistów zwykli ludzie czytają regularnie.

Dla nich instytucja królowej, historia imperium, nawet jego pozostałości to świętość, takich ludzi jak tych z ekspedycji nie mogły wykończyć same błędne decyzje i ołowica, to byli astronauci tamtych czasów, brytyjscy argonauci, bohaterowie imperium, najlepsi z najlepszych. Czuję że musiał