Wpis z mikrobloga

#archicad #autocad
mireczki pomocy
dostaję od architekta podkłady zrobione w archicadzie i niestety ale gość ma porobione pełno bloków a w tych blokach kreskowanie (hatch) solidem
u mnie to się będzie drukowało na czarno ewentualnie szaro, ale i tak będzie z tego jedna wielka plama

ma ktoś pomysł jak to hurtem usunąć, jakiś lisp czy coś
bo przeklikiwanie każdego bloku, to strata czasu

a generalnie archicad mu wypluł tak, że np. ściana to jest ileś tam bloków każdy z inną nazwą, do tego wszystko na jednej warstwie i obrys ścian i wypełnienie hatchem, więc zamrożenie warstwy powoduje błąd bo się nie wyświetla nic
tak samo wyposażenie typu sedes, stolik, drzwi, okna, ściany, opisy do drzwi, opisy osi rysunkowych

krew mnie zalewa tym bardziej że podkłady będą się jeszcze zmieniać więc nie mam ochoty siedzieć dziś x godzin żeby to wyczyścić a za tydzień znów na nowym podkładzie to samo
  • 12
  • Odpowiedz
@Obles: gość jest ciężki w rozmowie i nie ogarnia że autocad inaczej wyświetla i nie wie gdzie ustawić w archicadzie inny eksport
ja zresztą też nie wiem bo nie znam archicada bo nie jestem architektem
  • Odpowiedz
revit


@przemd11: revit a archicad - jest różnica co?
mogę rozbijać ale wtedy się wszystko też kaszani ale generalnie robię tak trochę na około właśnie bo innego wyjścia nie mam
  • Odpowiedz
@jalop: gość nie ogarnia archicada aż tak no i zawsze się tłumaczy że nie ma czasu, że następnym razem będzie pamiętał
to jest denerwujące że co chwilę mu muszę przypominać gość nie ogarnia jak zrobić inaczej eksport z archicada
  • Odpowiedz
rozbite wszystko


@przemd11: spróbowałem przez rozbijanie bloków potem usuwanie kreskowań
tylko się wysypują atrybuty w blokach
no i najgorsze że to są bloki w blokach
  • Odpowiedz
@notdot: no dlatego zakładam że w archicadzie też muszą być gdzieś ustawnienia warstw przy exporcie. albo ust widoku żeby po prostu schował hatche przed exportem. generalnie bym wyizolował ściany, burst na wszystko, quick selectem hatche i usunąć i spowrotem jakiś noname blok ze ścian
  • Odpowiedz
@przemd11: no to on nie kojarzy archicada aż tak
ale próbuję teraz z robijaniem bloków
chyba najlepsza opcja, mimo, że się kaszana trochę robi
dzięki
  • Odpowiedz