Wpis z mikrobloga

Jako, że elektrony poruszają się wolniej niż światło uznałem, że rozpędzenie statku kosmicznego do prędkości światła lub nawet do prędkości zbliżonej do prędkości światła było by niemożliwe chociażby ze względu na to, że prędkość poruszania się takiego statku kosmicznego była by większa niż prędkość z jaką przesyłane są sygnały przez urządzenia pokładowe. Nawet gdyby prześwietlić jakiś obszar przestrzeni kosmicznej i wytyczyć trasę przed osiągnięciem takiej prędkości to i tak manewrowanie takim statkiem w razie wystąpienia jakichś nieprzewidzianych komplikacji było by niemożliwe. Pomijam fakt, że w momencie osiągnięcia prędkości światła przez taki statek ustały by procesy życiowe całej załogi, nie wiem też czy załoga była by w stanie znieść fizycznie przeciążenia, którym poddawany były by ich ciała w wyniku poruszania się czy manewrowania przy takiej prędkości. Jako, że elektrony to obiekty masywne i poruszają się wolniej niż światło, praca urządzeń pokładowych została by wstrzymana jeszcze przed osiągnięciem prędkości światła.

Także gdyby Pentagon miała ochotę dowiedzieć się czy coś jest w ogóle możliwe z technicznego punktu widzenia to zapraszam na PW. Myślę, że nie ma potrzeby angażować naukowców w jakieś bezsensowne badania, a ja z chęcią odpowiem na Wasze pytania i przy okazji nie zedrę z Was skóry. ( ͡ ͜ʖ ͡)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87_warp

http://www.thedrive.com/the-war-zone/26056/heres-the-list-of-studies-the-militarys-secretive-ufo-program-funded-some-were-junk

#nauka #fizyka #usa #obrona #lotywkosmos #spacecraftboners
tojestmultikonto - Jako, że elektrony poruszają się wolniej niż światło uznałem, że r...

źródło: comment_OjiDm9TW55uld99XnNdYYQsjZvnrl1iM.jpg

Pobierz
  • 14
@wytrzzeszcz: no dobra, a co się będzie działo z elektronami gdy kabel będzie poruszał się z prędkością c? weź pod uwagę też to, że taki pojazd można porównywać ze statkiem pełnomorskim, który ma dodatkowo okablowania na całej swojej długości, przewody biegną w różnych kierunkach czasami się krzyżując. jest też system sterowania, jakieś komputery, płyty główne. wszystko przy prędkości zbliżonej do prędkości światła zamienia się w falę, więc taki statek również stał
więc można przyjąć czas uniwersalny dla całego wszechświata


@tojestmultikonto: Nie jestem pewny czy czas uniwersalny stoi w zgodzie z fizyką relatywistyczną. I mam wrażenie, że większość specjalistów uważa, że nie.
@tojestmultikonto: Czas na zegarze samolotu, po kursie będzie inny względem ziemi, na której został ustawiony, ponieważ poruszał się z inną prędkością niż ziemia - czas płynną inaczej. Lądując na ziemi wyrównujesz różnicę prędkości, więc różnica w prędkościach jest co raz mniejsza.
Nie zakładaj czasu uniwersalnego świata, tylko czas względny w odniesieniu do innego układu.
@Iperyt: no właśnie stoi bo prędkość światła jest prędkością maksymalną, której się nie da przekroczyć i to w zupełności wystarcza do tego aby wszystkie obiekty znajdujące się we Wszechświecie poruszały się w czasie ze stałą prędkością. dopiero ruch w przestrzeni zaburza ruch w czasie, a to prowadzi do powstawania dylatacji. przecież mówią o tym nawet w programach popularnonaukowych. to nie jest jakaś wiedza tajemna czy coś w tym stylu.
@charrllie:
@tojestmultikonto: nie wiem czy tak powiedziała czy nie powiedziała nie chce mi się tego sprawdzać ani tego czy to jest prawda, a nawet jeśli to o czym to świadczy w kontekście naszej rozmowy. Najpierw Ty zrozum, że prędkość jest zawsze względna i że dla jednego oberwatora coś co się porusza z prędkością 0,2c czy 0,9c czy 0,000000001c dla innego oberwatora może stać w miejscu.
@tojestmultikonto

prędkość poruszania się takiego statku kosmicznego była by większa niż prędkość z jaką przesyłane są sygnały przez urządzenia pokładowe

Jeśli elektron porusza się z prędkością 0.3c, a ośrodek, w którym się on znajduje, porusza się z prędkością 0.8c to elektron nie porusza się z jakąś "absolutną" prędkością 0.3c + 0.8c.
Elektron względem obserwatora spoza statku (stojącego np. stojącego na Ziemi), porusza się prędkością bliską c, elektron względem statku 0.3c.
Tego uczymy
Owszem, mówią. Skoro wiadomo, że istnieje uniwersalny czas dla Wszechswiata to po co ludzie silą się na takie opracowania:


@Iperyt: Nie tyle dla całego Wszechświata co dla każdej cząstki w naszym Wszechświecie. Nie wiem dlaczego oczekujesz, że udzielę Ci odpowiedzi na tak postawione pytanie. Niektórzy ludzie starają się udowodnić, że Ziemia jest płaska, albo, że szczepienia powodują autyzm. Nie wnikam dlaczego i po co to robią. Po prostu wiem, że nie
@Iperyt: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87_nad%C5%9Bwietlna

Zgodnie ze szczególną teorią względności obiekty fizyczne o niezerowej (dodatniej) masie spoczynkowej (ciała, tardiony) nie mogą się poruszać z prędkością równą lub większą od prędkości światła w próżni. Oznacza to, iż prędkość nadświetlna jest nieosiągalna nie ze względu na brak wynalezionej technologii umożliwiającej taką podróż, a ze względu na samą naturę wszechświata. Z prędkością równą prędkości światła w próżni poruszają się natomiast obiekty fizyczne o zerowej masie spoczynkowej (luksony)