Wpis z mikrobloga

W ostatnim czasie dostałem taką oto ciekawą ofertę na LinkedIn, Pani napisała, że ma ciekawą ofertę pracy w Barcelonie, jak to czytałem to aż mi się oczka zaświeciły i już w wyobraźni widziałem te ciepłe plaże, gorące hiszpanki po pracy i w ogóle wszystko, jakie było moje rozczarowanie jak za 10 minut dostałem drugą wiadomość gdzie Pani rekruter napisała, że bardzo przeprasza bo się pomyliła bo nie chodzi o Barcelonę tylko o Bytom (,)

#rekrutacja #bytomniebarcelona #tyleprzegrac
ogon111 - W ostatnim czasie dostałem taką oto ciekawą ofertę na LinkedIn, Pani napisa...

źródło: comment_9GnQPOudqREMnk6u0RNE5Zlxj45pyHxg.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@ogon111 ostatnio miałam podobnie, że najpierw oh ah, rozwój laboratorium R&D, od podstaw, wielka firma zagraniczna. Ja w myślach pakowałam już walizki, ale okazało się, że to branża chemii budowlanej, a ja jestem od chemii kosmetycznej (,)
  • Odpowiedz
bo w Barcelonie jako benefit podaja mozliwosc pracy w Barcelonie :


@borjaki: Nie podają. Ale ludzie dla których wyjazd na Majorkę czy tam do Tajlandii to przygoda życia, z reguły się jarają takimi rzeczami bardziej niż reszta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ogon111: Ale ofert z Hiszpanii jest dosc sporo. Technologicznie sa nawet czesto ciekawe ale stawki niestety czesto ponizej dobrego polskiego wynagrodzenia (moja ostatnia oferta to bylo cos kolo 50k euro i to byla jedna z lepszych). Gdybym byl singlem a przynajmniej nie mial dzieci to jednak chyba pojechalbym na rok czy dwa. Szkoda sie truc smogiem w Polsce.
  • Odpowiedz
@ogon111: Też miałem kiedyś ofertę pracy w BCN. Na pierwszy rzut oka - marzenie. Jednak po przeliczeniu kosztów wynajmu mieszkania oraz podatków (są dość spore), doszedłem do wniosku, że mój poziom życia by się obniżył. Sporym problemem jest zwłaszcza zakwaterowanie. Airbnb strasznie napędziło rynek tak, że ludziom nie opłaca się wynajmować innym, a jedynie robią to pod turystów. Pozostają więc albo mieszkania na krańcach miasta, albo kosmicznie wysokie ceny. Ciekawe, czy
  • Odpowiedz
@borjaki: 80k i nie da sie kawalerki w barcelonie za to wynajac i odlozyc nawet sporo? przeciez to stawka wrecz londynska


@reroute no ale jak w Warszawie masz 24k netto na B2B i samochod, to nie ma duzej roznicy bo 80k euro to wychodzi 28.6k netto i jeszcze musisz z tego wynajac chate i sie utrzymac.
  • Odpowiedz