Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki! Potrzebuję drobnej porady od #ortopedia w nawiązaniu do mojego stawu kolanowego.

Dodam na wstępie, że do tematu podszedłem na poważnie i kolejne wizyty u #fizjoterapia i #ortopeda są już umówione.
Opis rezonansu magnetycznego, oraz 3 zdjęcia stawu kolanowego dodane w linku poniżej:

https://pokazywarka.pl/d17w42/

TRLD: Przez częstą jazdę na rowerze, jeden z mięśni czworogłowych ciągnie rzepkę ku górze, ta ociera się o kość i powoduję ból. Przyczyna: dysbalans mięśniowy pomiędzy grupą mięśni czworogłowych, a dwugłowych. Rozwiązanie: przypakować mięśnie dwugłowe, oraz te stabilizujące rzepkę.

Pod koniec poprzedniego roku, po mojej kolejnej 180 kilometrowej jeździe na rowerze, odczułem ból w kolanie, który zanikał przez kolejnych kilka dni, by zniknąć całkowicie. Jak się okazało nie na długo. Przy kolejnych wycieczkach, oraz podczas biegania ból dawał o sobie znać. Występuje w górnej, wewnętrznej części rzepki w lewym kolanie, TYLKO podczas aktywności fizycznych. USG nie wykazało kompletnie nic, więc udałem się na rezonans magnetyczny. Dodam, że do tego czasu jeździłem bardzo dużo na rowerze, nie robiąc z innymi partiami mięśni praktycznie nic - co nie znaczy że zanikły :) Z wynikiem udałem się do znajomego fizjoterapeuty, który zdiagnozował dysbalans mięśniowy, między grupą mięśni czworogłowych, a dwugłowych. Jeden z mięśni czworogłowych ciągnie rzepkę ku górze (podobno widać to na zdjęciu), ta ociera się o kość i stąd ten ból. Poradził mi abym wzmocnił mięśnie dwugłowe, oraz grupę mięśni stabilizujących rzepkę.
Dodam jeszcze, że obecnie przy luźnym zbieganiu, gdzie mogę puścić nogi luźno, zdrowa prawa noga bardziej zbliża się do pośladka jak lewa. Lewą nogę muszę dociągnąć, aby znalazła się w tym samym położeniu, co skutkuje bólem. Na płaskim również boli, ale mniej.

Wiem, że nie widzą mnie ciężko jest cokolwiek zdiagnozować, ale proszę Was tylko o Wasze zdanie, co widzicie na tych 3 zdjęciach i opisie, oraz jakie wnioski można z nich wyciągnąć.

Dziękuję!

#zdrowie #ortopedia #fizjoterapia #rehabilitacja