Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki, potrzebuję waszej pomocy. Mam naprawdę nieciekawą sytuację na studiach, pilnie potrzebne mi są ECTSy, bo grozi mi skreślenie z listy studentów (3 rok, więc dramat). Z racji, że wielu z was tutaj to programiści 15k i informatycy to może będziecie w stanie mi pomóc. Mam przedmiot "programowanie w Delphi". Warto dodać, że nigdy w życiu nic nie programowałem. Każdy z nas losował na 3 zajęciach program, który ma napisać i oddać pod koniec semestru, warunkiem było to, że sam program ma się odpalać bezpośrednio przez delphi, a nie przez .exe . Trafiłem chyba najgorzej, bo mam napisać wszystkim znaną grę "Saper". Po wielu męczarniach, szukaniu gotowych kodów, pisaniu na własną rękę jestem dalej w kropce. Gotowe kody odpalają się jedynie w .exe, przy włączaniu bezpośrednio w delphi wyskakują błędy. Czy ktoś zna się tutaj na Delphi i byłby w stanie mi napisać nawet najbardziej ułomnego DZIAŁAJĄCEGO sapera (bez żadnych dodatkowych grafik) lub przerobić taki gotowy kod by odpalał się w programie? Jesteście moją ostatnią deską ratunku. Z pewnością się odwdzięczę, postawię jakiś obiad na pyszne.pl czy coś. Termin oddania jest w piątek 25.01.

  • 27
@bixor zdaję sobie z tego sprawę, liczyłem na to, że któryś z moich kolegów na informatyce będą w stanie mi pomóc, ale wszyscy mówią, że Delphi to staroć i nikt już z tego programu nie korzysta
@Wintek: Zacznijmy od tego że chyba żaden programista komercyjnie w delphi nie pisze. Szukaj lepiej wśród znajomych z uczelni.

ps. obiad na pyszne.pl za program na studia to też byś sobie darował, nikt tego za kilka zł nie zrobi.
@Wintek: No to nieźle. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zawsze możesz się zapisać na inna uczelnię na 1 rok, awansem podbić przedmioty już zaliczone i awansem robić pracę. Na PK regulamin zezwala na skończenie wcześniej studiów o ile pamiętam. (σ ͜ʖσ)
@Wintek: saper w angielskiej wersji nazywa sie minesweeper i jak wpiszesz w google
"minesweeper delphi" to pewnie dostaniesz wiecej wynikow

ps. z tego co widze to on nie jest aplikacją konsolową tylko uzywa gui(graphic user interface). Robienie tego z gui zabierze wiecej czasu niz zwykle zrobienie w konsoli. W konsoli bys poprostu pisal tak jak do pliku, moze byc zmienial kolory wypisywania przez terminal zeby zaznaczyc ktore pole jest zaznaczone. Serio
@Maka_Albarn dzięki, coś popróbuję. Może się uda...nic innego mi nie pozostało. Nie rozumiem tylko dlaczego uczymy się programowania w nieużywanym programie, to jest jakiś absurd xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie rozumiem tylko dlaczego uczymy się programowania w nieużywanym programie, to jest jakiś absurd xD

@Wintek:
A no bo zajecia uczą programować a nie nauki jednej składni na pamięć, tak jak nauka jazdy uczy jeździć samochodem a nie obsługi Punto. Oczywiście trzeba znać kilka funkcji charakterystycznych tylko dla Punto np jak włączyć światła drogowe czy gdzie dolać płynu do spryskiwaczy ale zauważ że tak ogólnie to uczysz sie jazdy samochodem, tak