Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #silownia #mikrokoksy
Wołam @Kasahara bo sam pisałeś żeby Cię wołać jak komuś zależy na Twojej odpowiedzi ;)

Od czwartku boli mnie rotator barku dokładnie w tym miejscu co na pic rel. Mam dwie teorie na temat genezy bólu - albo przegiąłem w OHP, bo ostatnia serie w czwartek zrobiłem ledwo ledwo, albo podczas snu na boku przycisnąłem jakoś nieszczęśliwie bark przez cała noc. Druga teoria jest możliwa bo zdarzało mi się to jak jeszcze nie ćwiczyłem - właśnie po spaniu.

Dziś rano nadal było słabo, problem z uniesieniem ręki bez obciążenia. Pojechałem na siłownie to rozgrzać, było lepiej. Zrobiłem przysiady, zrobiłem wiosłowanie, ale wyciskanie na płaskiej odpuściłem bo nawet w serii rozgrzewkowej ból był zbyt duży.

Pytanie brzmi. Czy czekać i nie ćwiczyć. Czy czekać i ćwiczyć poza BP i OHP. Czy nie czekać i lecieć do fizjo. Czy co robić :(?
ArRog - #mirkokoksy #silownia #mikrokoksy
Wołam @Kasahara bo sam pisałeś żeby Cię wo...

źródło: comment_t7zKyFttovauUgVCxfKVEgMkHVPe8jfR.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@ArRog: Idz odrazu do specjalisty. Z rotatorami trzeba uważać, jeśli wystąpił problem to tydzień całkowitego odpoczynku ( przy tym smaruj przeceiwzaplanymi masciami + tabletki) a później rehabilitacja i wzmacnianie go stopniowo, ja pół roku kiedyś wracałem do normalnego funkcjonowania po kontuzji, wierz mi nie chcesz tego przerabiać.
  • Odpowiedz
@Kasahara: @mozeskomentuje: faken, dopiero co za Waszymi radami zwiększyłem kaloryke skoro ćwiczę i już muszę zrobić pauzę xD było się za to zabrać szybciej niż mając 30 lat ;)
Dzięki za odpowiedzi Panowie :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ArRog: rehabilitacja to nic złego, przy wizycie zapytaj o swoj kręgosłup, napewno jakas wada sie znajdzie czy barki opuszczone czy dyskopatia i poćwicz te aspekty. Po takich ćwiczeniach jak wejdziesz na ciężary to po pierwsze nie zrobisz sobie krzywdy i nie będziesz pogarszac wad kręgosłupa takze same plusy ;)
  • Odpowiedz
@ArRog: mam to samo, dwie wizyty u fizjoterapeuty pomogły załatwić sprawę.
Zdarza mi się bardzo, bardzo rzadko, że przy jakiejś rotacji pojawia się lekki dyskomfort, ale ogólnie wszystko gra. Na przyszłość radzę bardziej uważać, bo popsuty bark to właściwie koniec zabawy na siłowni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ArRog: nie robiłem usg, nie miałem takiej możliwości, poszedłem od razu do fizjo. Na początku rozluźnianie prądem (nie pamiętam jak to się fachowo nazywa), potem masaż, obniżenie barku i do domu. Na drugi raz miałem się zgłosić po około dwóch tygodniach jeśli ból dalej się pojawiał. No i właściwie druga wizyta była taka sama, od tamtej pory jest jak napisałem wyżej. I jeszcze pani powiedziała, że jeśli to nie pomoże
  • Odpowiedz