Wpis z mikrobloga

@Lucy_Ferro: jak ja nie lubię jak ktoś mówi o "normikach" - od razu widzę freethinker.jpg. Każdy dzisiaj używa internetu. Nawet moi rodzice, od dobrych nastu lat. Internet nigdy nie był jakiś "elitarny", a nie że nagle "normiki zaczęły korzystać z internetu" o.O
Wszystkie te portale popularne przed dekadą, na które wrzucane były memy z Typowym Januszem i stamtąd wzięły swoja popularność, jakieś komixxy czy jeb z dzidy i inne były bardziej
@Lucy_Ferro: o, też siedziałem na bashu przede wszystkim :P chociaż wrzucane tam żarciki też nieraz zataczały piąte koło jeszcze od czasów dyskietek... Ale w sumie to akurat jest dobry przykład na to, jak internet się zmienił przez tą dekadę. To była taka maksymalnie prosta forma ;) jak dzisiaj kawały na mirko.
@Odczuwam_Dysonans:
Imo to trochę kwestia odgrzewania kotleta. Odkąd internet mobilny jest w niemal każdym smartfonie, te wszystkie kawały i dowcipy, które dryfowały w sieci od zawsze, zyskały drugie życie, czy to w swojej pierwotnej formie czy jako zerżnięte i przerobione obrazki, a ludzie zaczęli tworzyć analogiczne memy, czyli wtórne, a w międzyczasie humor tych, którzy śmiali się z tego lata temu, wyewoluował w dowolnym kierunku.
To nie chodzi o elitarność. Jak
@Lucy_Ferro: wiesz no, z tym że każdy się zaznajomił jak było "hitem internetu" to to akurat na przykładzie nosaczy można potwierdzić - tylko teraz się wszystko przeniosło na FB. My po prostu na wypoku jesteśmy u źródła tych wszystkich memów itp - bo to zawsze się zaczyna albo tutaj, albo na chanach.
Przykładem niech będzie gość, z którym siedziałem przy stoliku na jednym z wesel. Taki trochę wieśniak i nie, żeby