Wpis z mikrobloga

#zloto #srebro #inwestycje może #preppers
Cześć Mirki, chciałem bratu zrobić prezent ślubny, więc pomyślałem, że może dobrym pomysłem byłoby kupienie mu numizmatów lub monet bulionowych (raczej srebrnych). Wiadomo zakładanie rodziny to odpowiedzialność i warto mieć coś w "twardej" walucie, może skłoni go to do dalszego oszczędzania. Jednak nie mam doświadczenia, zostało miesiąc czasu, a trzeba by zrobić pogłębiony research żeby nie dać się naciąć, jakaś #pomoc? :)

  • 9
  • Odpowiedz
@zibi_w nie. Najmniejsza marża będzie w tedy kiedy kupisz i poczekasz na towar kilka tygodni. Ale Tobie się spieszy.
Taka, co do której nie ma wątpliwości. Działa przez kilka lat, słynie z niezawodności i... Na przykład jest notowana na giełdzie.
  • Odpowiedz
@xza: w sensie 500 monet po 2 zł, wyszła z tego całkiem pokaźna sakiewka :) a monety różne, z różnych lat, to co było to brałem, więc jak będzie potrzebował $$$ to albo nimi zapłaci albo sobie wpłaci 1000 zł na konto albo sprzeda drożej komuś kto zbiera - to już jego zmartwienie :)
  • Odpowiedz
@uzamkniete: mylisz mennice z dealerem. Mennice mamy w PL tylko jedną, która się liczy, ale to też tylko na naszym rynku i wybija gówno blaszki a nie monety bulionowe. Dealerów jest kilku sprawdzonych i raczej tam bym celował w zakupy. Z mennic typu perth mint czy royal canadian nie ma szans samemu czegoś zamówić. Mennica wrocławska czy Gdańska to są tylko z nazwy, bo sami żadnych monet nie robią. Pozdro.
  • Odpowiedz