Wpis z mikrobloga

Mireczki taka sytuacja, jest sobie program który zawiera wartości liczbowe np 1 234,56; kiedy kopiuje taką wartość do excela to nie można jej sumować z innymi liczbami, powód to spacja miedzy 1 a 2, a dokładniej to znak 160 ansii.
Tego problemu nie ma openoffice i libreoffice, one "konwertują" w trakcie wklejania.
Tego problemu nie mają też dwa komputery w firmie które kiedyś tam miały to ustawione (jakieś dwa lata temu), na jednym komputerze jest Win7 z Office 2007 a drugi to Win10 z Office 2016, siedziałem nad tym dzisiaj kilka godzin i nie mogę dojść co było ustawiane.
Przeprowadziłem jeden test, na komputerze z Win7, w ustawieniach w panelu sterowania, regionalne są ustawienia dodatkowe "Symbol grupowania cyfr", kiedy wpisze w tym polu spacje to office na tym komputerze "konwertuje" w locie te wartości liczbowe, kiedy zresetuje ustawienia w tym oknie i uruchomię ponownie komputer już to nie działa.
Niestety samo wpisanie spacji na innych komputerach nic nie daje, sprawdzałem różne systemy na wirtualkach, głównie z officem 2016 ale sprawdzałem też na 2010 i nic, wydaje mi się że to ustawienie jak najbardziej jest ok jednak brakuje czegoś jeszcze.
Przeszukałem dzisiaj wiele stron, min. fora MS na których piszą że tak się nie da, no tylko że mam dwa żywe dowody że się da, zawsze robił to jeden z dyrektorów ale on sam nie wie jak to robił, pamięta tylko te ustawienia regionalne.
Mireczki drogie pomóżcie
#office #windows #libreoffice #ascii #ksiegowosc #excel
MaC1u5 - Mireczki taka sytuacja, jest sobie program który zawiera wartości liczbowe n...

źródło: comment_4BNXNvDoFCD5eZg58edWlW1HLhwTPBxy.jpg

Pobierz
  • 11
@Krunch: mogę wklejać i później zamień wszystko bo to znak ascii wiec spacje w innych komórkach zostaną nie ruszone ale co z tego skoro dało się ustawić na dwóch różnych systemach i dwóch różnych wersjach office, a oprócz tego działa w libreoffice.
Chodzi o fakt i wygodę, są dziesiątki kopiowań dziennie, chodzi o to żeby zrobić raz i później szło samo.
@Krunch: nie wiem z jakich miejsc mógłbyś kopiować dla przykładu, według internetów kodowanie takie można znaleźć na stronach internetowych i pdfach, znak ascii 160 robi się alt + 0160 na numerycznej, może to coś pomoże przy sprawdzaniu.
Z góry dzięki za pomoc
@Krunch: no tak, wiem że można to szybko poprawić tylko jak to jest zrobione na dwóch komputerach które mają to ustawione na sztywno, bez dodatkowych aplikacji? Nie trzeba robić znajdź i zamień tylko tak jak w libreoffice od razu kasuje ten znak przy wklejaniu.
@Krunch: Spoko dam znać, a może w pewnym elemencie układanki będziesz mógł pomóc.
Na komputerze gdzie jest ustawione poprawnie, w momencie kiedy wklejam 1234,56; excel od razu wykrywa że jest to wartość liczbowa i ustawia separatory, w pasku na górze jest ciąg taki jak napisałem a forma przedstawiona w arkuszu jest w takiej postaci 1 234,56.
Wiem że kiedy przywraca się ustawienia regionalne to separator tysięczny to własnie symbol ascii i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MaC1u5: @Krunch: a probowaliscie zmienić formatowanie komórki na "liczbowe"? wydaje mi się że konwertuje wtedy spacje.

A jak nie to find and replace w całej kolumnie Jak kolega wyżej napisał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jaracz_Joint: no kurde, find and replace to rozwiązanie które znam od początku, udało mi się ogarnąć na wirtualnej maszynie to ale szczerze powiem ze nie wiem już jak, kończyły mi się opcje i sprawdzałem wszystko.
Ważne ze mam działające na swojej wirtualce, teraz ogarnę druga i będę sprawdzał różnice, tylko tym razem będę robił snapy na wszelki wypadek.
Swoja droga wartość komórki na liczbowa to może być dobry trop, excel domyślnie
@Jaracz_Joint: @Krunch: ok więc sytuacja wygląda tak, u nas w firmie jest program który generuje raporty i to w nich jest używany separator tysięczny, program ten może być zainstalowany lokalnie albo na serwerze i uruchamiany przez pulpit zdalny.
Kiedy ustawie w ustawieniach regionalnych lokalne spacje jako separator tysięczny to program zainstalowany lokalnie będzie wyświetlać liczby ze spacją zamiast znaku ansii, jednak kiedy ktoś będzie kopiować coś z pulpitu zdalnego to