Wpis z mikrobloga

Prawie pół tysiąca wykopków zaplusowało fejkowe zdjęcie jakoby hejtera atakującego homoseksualistów. Zdjęcie pojawiło się na stronie facebookowej Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Okazało się że zdjęcie przedstawia niewinną osobę, która teraz musi się niepotrzebnie tłumaczyć. Jeśli tak ma wyglądać walka z hejtem to ja dziękuję...

#wykop #fakenews #pokazhejtera #bekazwykopkow #bekazlewactwa #moderacjacontent
Pobierz L3stko - Prawie pół tysiąca wykopków zaplusowało fejkowe zdjęcie jakoby hejtera ataku...
źródło: comment_UVFp7fpDB00NTHFP0ZPtXABQdQPSzZyZ.jpg
  • 64
@jamnig: przecież ma inne dane przy swoich zdjęciach. Wystarczy wejść na jego profil.

Trzeba czekać na rozwiązanie sprawy zamiast szczekać w internecie.

Btw, conajmniej jednemu mojemu znajomemu ktoś założył fejkowe konto na fejsie. Skorzystał ze zdjeć z prawdziwego profilu. Innej znajomej notorycznie kradziono zdjęcia i zakładano rożne konta na portalach. Jeszcze inna wariatka z mojej klasy sama kradła zdjęcia na swój profil. Także sprawa nie jest oczywista.
@Lukardio kiedyś napisałem ci, że nie powinieneś wklejać zdjęcia osób, że całe to pokaż hejtera może narobić, więcej szkody niż pożytku, bo przecież tak łatwo zniszczyć komuś niewinnemu życie, a ty co zrobiłeś? Wkleiłeś zdjęcie jakiegoś dziecka, i napisałeś bym do niego nie fapował. Co za obrzydliwe komentarze! Największym hejterem jesteś ty, wszystkich zniszczysz i wszystko, co nie jest po twojej myśli. To bardzo dziwne, że tak ochoczo udzielasz się pod tagiem
@HeartSculpture: Wina osoby podszywającej jest oczywista przecież. Ty źle na to patrzysz, ośrodek ten nie ma możliwości i jak poczytasz więcej np. tu: https://www.wykop.pl/wpis/38348409/moderacja-zdjela-moje-znalezisko-z-glownej-pod-pre/#comment-134688945 chęci żeby zweryfikować prawdziwość tych kont, czy nawet autentyczności zamieszczanych postów (była sprawa gdzie oczerniali osobę, której ktoś chciał zniszczyć wizerunek, na podstawie sfabrykowanego postu)

Przykład: ktoś zakłada fake konto na facebook z twoim imieniem, nazwiskiem i zdjęciami, pisze różne głupoty i trafiasz na fanpage ośrodka ze
@Nuckyy:

Dlatego od oceny są odpowiednie służby i tam należy zgłaszać takie coś, a nie jak w przypadku fanpage tego ośrodka, wystawiać na publiczny lincz niewinne osoby.


Byłoby super, gdyby to tak działało ale na myśl aż nasuwa się #euroweek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy masie spraw i wypowiedzi, które Ośrodek ujawnia istnieje możliwość, że im się powinie noga co jakiś czas. Należałoby oczywiście zawsze być w
@SkeletonKing: Kompletnie się z Tobą nie zgadzam, super robota, a to, że przy okazji zniszczymy życie innym, niewinnym osobom nie ma znaczenia. Oczywiście że łamią, na wniosek osoby, której wizerunek publikują na swoim fanpagu, są zobowiązani do usunięcia screenów ze zdjęciami i danymi. Kilka dni temu przegrali sprawę bo tego zrobić nie chcieli. Co mnie interesuje czy oni to robią świadomie czy nie, nie mają żadnych zdolności, chęci i możliwości weryfikować