Wpis z mikrobloga

@Yukio_Mishima: No dokładnie, więc dla mnie rozsądne w tym wypadku jest wierzenie, że takiego bytu nie ma. Sam też by musiał jakoś powstać, więc jak on powstał w jakimś magiczny sposób to i wszytko inne mogło powstać w ten sam sposób, więc dla mnie niema możliwości, że coś takiego ja Bóg może w ogóle istnieć.
  • Odpowiedz
  • 1
@Myrcopeles: Boga katolików na pewno nie ma, ale że ogółem żadnego? Skąd u Ciebie ta wiedza?


@Yukio_Mishima Nie ma dowodów naukowych, że jakiś jest. Więc do momentu nie znalezienia takich dowodów uznaje się, że nie ma.
  • Odpowiedz
wierzenie, że takiego bytu nie ma

dla mnie niema możliwości


@ufoludek-zkosmosu: I o to właśnie chodzi. "Wierzysz" że boga nie ma, bo "dla Ciebie" nie ma możliwości. Sam widzisz, że jest to sprawa nie do rozstrzygnięcia.

Konkretnych bogów różnych systemów wierzeń obecnych na Ziemi można łatwo obalić, bo te wierzenie pełne są bezsensownych doktryn i sprzeczności. Sama idea demiurga? To już inna sprawa. ;) Nie wiemy jak powstał świat. Nie wiemy
  • Odpowiedz
  • 1
@Yukio_Mishima: No dokładnie, więc dla mnie rozsądne w tym wypadku jest wierzenie, że takiego bytu nie ma. Sam też by musiał jakoś powstać, więc jak on powstał w jakimś magiczny sposób to i wszytko inne mogło powstać w ten sam sposób, więc dla mnie niema możliwości, że coś takiego ja Bóg może w ogóle istnieć.


@ufoludek-zkosmosu Nie można wierzyć w nie istnienie czegoś. Wierzy się w coś. Inaczej wychodzilyby absurdy jak
  • Odpowiedz
@Variv: Katolicy nie wiedzą też czy Jahwe, Allah, Kryszna, Winszu, Potwor Spaghetti, Światłowód istnieją. Jednak w tych bogów nie wierzą chociaż nie potrafią dostarczyć dowodów że oni nie istnieją. Jedynie swojego boga traktują w inny sposób, niezgodny z ich własną argumentacją
  • Odpowiedz