Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 156
Wczoraj jak wchodziłam do Żaby po gumy i picie to zaczepił mnie bezdomny, ledwo stojący (trząsł się stojąc o kulach) Pan i spytał czy mu coś kupię. Powiedział, że bardzo mu głupio że znalazł się w takiej sytuacji i musi o to prosić. Kupiłam mu jakąś wędlinkę, chleb, masło, bułeczki, ser, pomidorki, dwie wody i jakiś sok. Jak mu to dałam to popłakał się i dziękował mi dobre 5 minut. 15 minut później jak szłam tą drogą z chłopakiem to dalej zapłakany jadł kanapkę i powiedział mu że posiada skarb, a nie kobietę i uścisnął mu dłoń.
Całość miała miejsce na ulicy Jaggielońskiej w #bydgoszcz starszy pan około 50-60 lat z siwą brodą i w jasno-szarej kurtce. Nie było od niego czuć alkoholu. Czyńcie dobro, Mirki.
#czujedobrzeczlowiek #feels
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TymRazemNieBedeBordo: też kiedyś kupiłem. Później zauważyłem że on tam stoi codziennie, dzień w dzień i zaczepia wszystkich i cały czas jest głodny. Przypadkowo stał głównie pod bankomatem (wbudowanym w biedronkę) więc dodatkowo chciał kasę. Ot, sposób na życie i nie tracenie pieniędzy na jedzenie.
  • Odpowiedz
@Twinkle: Bezdomni w Bydgoszczy mają w chvj możliwości radzenia sobie z problemami. Siostry Albertynki rozdają im śniadania, rozdają ubrania z darów (chyba od lumpeksów, ale zawsze), robią obiady. Jest ogrzewalnia, zupełnie nowa, gdzie bezdomni mogą sobie posiedzieć w cieple, wypić ciepłą herbatę. Jest fryzjer, kąpiel raz na jakiś czas, lekarz, psycholog. W Bazylice rozdawane są obiady. Obiady są też przy Czartoryskiego, a jeśli jesteś mieszkańcem Bydgoszczy, to możesz śmiało iść
  • Odpowiedz
@Twinkle najgorszy możliwy sposób pomocy bezdomnym. Ty przez 5 minut czujesz się zajebiście dobrym człowiekiem, ale to mu nie pomogło. W miastach jest milion instytucji, które pomagają bezdomnym - nakarmią, przenocują, a nawet znajdą pracę. Także pomoc bezdomnym to wysłanie go do placówki zajmującej się pomoca, a nie doraźne kupno chlebka.
  • Odpowiedz
@Twinkle
Ale niektóre (najczesciej) kobiety są mało asertywne i naiwne...
Tacy ludzie żerują na innych i nie zamierzają się zmieniać. Jeśli Cię to raduje, to pomagaj im pozostać w takim stanie, ja mam trochę inne podejście na przykład.
  • Odpowiedz
@Twinkle: gratuluje zostałaś w------a na kwit, przez menela który sie potem poszedl n-----ć a ty z fałszywym poczuciem podniesionej wlasnej wartosci, piszesz spermiarski post o tym co dzis zrobilas, czyli poszezylas menelstwo, bo tak dlugo jak sie znajduja glupi ktorzy karmia meneli, tak dlugo oni beda zebrac
  • Odpowiedz