Wpis z mikrobloga

@PalaczTHC: wersja PHP od 5,6 do 7,2 przetestowana każda, prawa folderów 755, plików 644, domena z przekierowanie z i bez separacji serwisu. W logach już nie pamiętam, ponownie mogę sprawdzić to koło 20 dopiero...

e:
error 500 pojawiał się przy:
1. przerzuceniu czystej instalki na serwer
2. w różnych momentach instalacji
3. jak już udało mi się zainstalować, to nie działały cssy i zdjęcia. Ogarnąłem temat, wyczyściłem cache i padło znowu...
@home-pl haha, czy wy powariowaliscie? Nie po to klient kupil jakistam serwer, zeby jeszcze placic za dedykowany dla presty :). Zrobcie tak, zeby mu dzialal na tym co ma... @krypod dzieki ;)
E: a najlepsze, ze do problemu sie nie odniesli, tylko do Twojego wpisu, ktory w sumie mowi prawde :(
@damiano_polishiano: Zapraszam do kontaktu z naszym supportem pod numerem 504 502 500 lub wyślij zgłoszenie rzez formularz https://home.pl/formularz - każde zgłoszenie w temacie 500-tek jest weryfikowane indywidualnie. Presta to technologiczna kobyła i jednoznacznie nie chcemy Ci na wykopie pisać co trzeba zrobić, bo byłby to strzał w ciemno. Nasz zespół techniczny musi przeanalizować logi.
@damiano_polishiano: Parametrami wydajności oraz typem serwera WWW. Jeżeli rejestrowałeś hosting Biznes kilka miesięcy temu - korzystasz z poprzedniego silnika www, który na Preście wypluwał różne błędy. Od 3 miesięcy oferujemy już hosting z Apache. Prestahosting dodatkowo posiada o wiele wyższe parametry bezpieczeństwa do zapewnienia ruchu na stronie sklepu w okresie tzw. "peaków", a także korzysta z dysków SSD.
@damiano_polishiano: W kontekście przesłanego zgłoszenia sprawdziliśmy Twój typ serwera i jest to stary hosting z IdeaWebServer. Obecnie wszystkie hostingi jakie są dostępne w ofercie home.pl działają w oparciu o Apache 2.4. Hostingi które były używane przed wprowadzeniem zmian działają na starym typie serwera.
@damiano_polishiano: Z uwagi na różnice między starym a nowym typem serwera byłoby to bardzo ryzykowne i mogłoby rozsypać strony klientów. Jeżeli jednak zgłaszają się klienci, który chcą tego dokonać - pomagamy modyfikować co trzeba, jednak w przypadku takiego oprogramowania jak Presta jest tej pracy nieco więcej. Skontaktujemy się z Tobą i opowiemy co i jak ;)
@home-pl: na infolinii powiedzieliście mi, że nie można zmienić infrastruktury serwera. Trzeba kupić nowy.

A teraz, że jednak można. Jeśli można to byśmy się może pokusili, klient na tym serwerze ma tylko 1 działającą stronę i pocztę, więc dużych strat raczej nie będzie. Różnice między biznes a prestashop biznes są widzę w prędkości działania, infrastruktura ta sama, więc by działało. No i cena - 800 netto to jest kosmos.