Wpis z mikrobloga

#gaming #klawiaturamechaniczna

Pomuszcie!
Kupiłem klawiaturę mechaniczną SPC GEAR GK550. Wiem, nie jest to jakaś prestiżowa klawiatura, ale do rzeczy.
Podczas klikania wydobywa się taki metaliczny pogłos, który dość mocno daje się we znaki. Czytałem, że to jakieś sprężyny itd. Ale czy ktoś wie coś więcej? Czy ten efekt zaginie podczas dłuższego korzystania, czy jest to do zrobienia, czy skoro mnie irytuje ten dźwięk, to lepiej wymienić klawiaturę na inną, skoro mam taką możliwość?
  • 21
@leesiuu: To nie jest do końca mechaniczny dźwięk. Jak stuknę w przestrzeń na klawiaturze, a nie w same klawisze, to też to słychać. I wiem, że nie ma tego w innych klawiaturach. Nie jestem laikiem i wiem jak to działa.
@wysuszony: https://vocaroo.com/i/s185wQGgH6V7

Nie muszę tak mocno klikać, żeby był ten dźwięk, ale nie wiedziałem, czy dobrze będzie słychać go na nagraniu. Po każdym kliknięciu słychać taki metaliczny podźwięk. W pewnym momencie stukam po pustej przestrzeni i też słyszę. I nie powiecie mi, że to normalne, bo to nie jest jedyna klawiatura mechaniczna, którą klikałem.
@wysuszony: Nie, switche to Kalih Brown. I nie cykają, bo nie wiem, czy moje uszy rejestrują to , czy co, ale sam dźwięk kliku jest ok. Tylko podczas puszczania słychać taki pogłos. On jest dla mnie taki metaliczny. Ten sam pogłos rozchodzi się po stuknięciu w przestrzeń pomiędzy klawiszami, więc nie może chodzić o sam klik klawisza. Dodam, że klawiatura jest aluminiowa. To coś w stylu jakbym stuknął w rurkę czymś
@leesiuu: Ale teraz pytanie, czy to się zmieni, zniknie, czy ktoś właśnie miał coś podobnego. Bo Sama klawiatura jest dla mnie spoko, w tej cenie też ciężko znaleźć coś przyzwoitego, ale ten dźwięk mnie dość mocno irytuje :C
@wysuszony: Ok! Jasne. Tylko jak wytłumaczysz, że ten sam podźwięk nie pojawia się tylko przy wciśnięciu klawisza, ale także przy stuknięciu w samą klawiaturę? Ale dźwięk z chęcią usłyszę. Jeśli możesz to stuknij kilka razy mocniej :)