Wpis z mikrobloga

A już myślałem że będzie merytorycznie i zgodnie z prawdą. Tu rzeczony wpis II wojna w kolorze. Tymczasem po raz kolejny przemyca się takie kwiatki.

W zaledwie 20 miesięcy okupacji Polski Sowieci wymordowali więcej Polaków, niż Niemcy w tym samym czasie....

Że autor nie wyciągnął jakiegoś dnia albo godziny to już dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prawda jest taka że Niemcy przez 5 lat okupacji zabili 6 mln obywateli Polski, Rosjanie przez 45 nawet nie 500k.

Wspólnie ze swoimi nazistowskimi sojusznikami oficerowie NKWD ustalali, że do 1975 roku pozbędą się ''tych przeklętych Polaków''. Nie inaczej było na Litwie, Łotwie, w Estonii. Gdyby nie doszło do walk z Niemcami, Sowieci okazaliby się zapewne równie morderczy, co naziści....

Ciekawe czy źródło tego ustalania w ogóle istnieje czy to radosna twórczość. No i Sowieci tam wrócili i co zrobili? - wprowadzili terror który nawet nie był namiastką tego co robili tam Niemcy.

Jest mi bowiem do nich bliżej, aniżeli do Sowietów. Stoję zatem po stronie bohaterskiej Finlandii, maleńkich Węgier, odważnych Włoch....

Finlandia to żaden wielki sprzymierzeniec Niemiec nie był - po prostu wykorzystali okazję aby odbić swoje tereny. Zatrzymali się na swoich starych granicach i w dupie mieli dalszą walkę o nazizm. Odważne Włochy dopuściły się ludobójstwa w Afryce i sami weszli do tej wojny. Mniejsze kraje jak Rumunia czy Węgry nie miały za wielkiego wyboru - to prawda.

I pomyśleć, że gdyby te niemieckie czołgi zdołały pokonać Stalina w 1941 roku, to dzisiaj nad wieloma narodami nie pochylałby się złowrogi cień Kremla. Tak niewiele zabrakło....

A inne narody jak np. Polska miałyby miliony więcej ofiar
#iiwojnaswiatowa #historia
Zawołam przepisującego @Mleko_O może chociaż raz obroni to co wrzuca.
  • 30
  • Odpowiedz
@Mleko_O: Nie wiem o jakie dyskusje chodzi, ale pierwszy i ostatni cytat przytoczony przez @edi4: to manipulacja lub nieznajomość faktów. Jeżeli ktoś, kto zajmuje się tematem II Wojny Światowej pisze jakby lepiej nam by było pod hitlerowską okupacją niż we względnie wolnym PRLu to albo jest manipulantem albo ignorantem (i w obu przypadkach powinien porzucić temat). Hitler planował i realizował sprowadzenie naszego narodu do roli niewolników. Tych niewolników
  • Odpowiedz
W zaledwie 20 miesięcy okupacji Polski Sowieci wymordowali więcej Polaków, niż Niemcy w tym samym czasie....


@ediz4: Co to za jego kolejne debilizmy? Przecież Niemcy w wyniku samej Intelligenzaktion wymordowali prawie 100 tysięcy Polaków a to było przed napadem na ZSRR a do tego dochodziły pacyfikacje całych wsi, łapanki, Bydgoszcz itd.
  • Odpowiedz
@AndrusZgc: Nie wiem co wybrał za okres a jak widać wyżej nawet nie zamierza bronić tego. Jak wcześniej pewnie myślał że nikt nie zwróci uwagi i zasieje jakimś losowym osobom w głowach taką wizję II wojny.
  • Odpowiedz
@AndrusZgc: 61 tysięcy. Do tego ofiary akcji T4, więźniowie Stutthofu i Auschwitz, zbrodnie w kampanii wrześniowej i wspomniane pacyfikacje. Jakieś 120-150 tysięcy.

Sowieci - 22 tysiące w ramach Katynia, 50 tysięcy podczas rozładowania więzień NKWD, do tego ofiary zbrodni 1939 roku i zsyłek. Ostrożne obliczenia dają ok. 200 tysięcy ofiar.

Nie wiem, czego tu nie rozumiecie.
  • Odpowiedz
@ediz4: jestem poza domem, więc odniosę się tylko do jednej rzeczy.

A teraz najważniejsze pytanie - Dlaczego wycinasz jakiś fragment wojny i na tej podstawie udowadniasz tezę?


Bo, może, nie zauważyłeś, ale równorzędna okupacja Polski trwała w tym okresie. Od lipca 1941 roku Sowieci nie mieli na prawie trzy lata dostępu do polskich ziem, ani ludności. Niemcy zaś okupowali 100 % przedwojennej Polski, wraz z jej ludnością. Ergo, z samego
  • Odpowiedz
Bo, może, nie zauważyłeś, ale równorzędna okupacja Polski trwała w tym okresie. Od lipca 1941 roku Sowieci nie mieli na prawie trzy lata dostępu do polskich ziem, ani ludności. Niemcy zaś okupowali 100 % przedwojennej Polski, wraz z jej ludnością. Ergo, z samego tylko tego powodu porównywanie okupacji podczas całej wojny byłoby skrajnie nieuczciwe i jawnie na korzyść Sowietów....

Tak samo jak porównywanie 10 miesięcy wojny na korzyść Niemców. Komory gazowe zaczęły działać o ile się nie mylę dopiero w 1943 roku. To co robisz to manipulacja i dobrze wiesz o tym.

Co więcej, z dniem 30 lipca 1941 roku Sowieci diametralnie zmieniają stosunek do Polaków, którzy odtąd nie są narodem podbitym, a sojusznikami....

Czyli jednak okupacja ZSRR była lepsza od okupacji niemieckiej.

@
  • Odpowiedz
@Mleko_O: Dopiero żeś wyżej skopiował

Wspólnie ze swoimi nazistowskimi sojusznikami oficerowie NKWD ustalali, że do 1975 roku pozbędą się ''tych przeklętych Polaków''....

Także bądź konsekwentny w swoich bredniach.
  • Odpowiedz
@ediz4: Cytujesz teraz wczesnowojenne plany i fakt, że nie zostały uwzględnione w zestawieniu tego co faktycznie zostało z Polakami zrobione wyrzucasz jako niekonsekwencję?
Nie wołaj mnie na przyszłość do swoich wypocin bo sam nie masz pojęcia co piszesz
  • Odpowiedz
@Mleko_O: Cały tekst jest próbą udowodnienia że niby Ruskie chciały eksterminować Polaków jak Niemcy. Prosiłem o źródło tych ustaleń - nie dostałem. Dalej autor wrzuca jakieś zestawienie niby 10 miesięcy które też jest nieprawdziwe a które niby udowadnia że radziecka machina by zabiła więcej Polaków od Niemieckiej. To są wszystko brednie obalone przez samą historię. Po wojnie w Polsce były obozy koncentracyjne NKWD, organizowano wywóz ludzi na Syberię czy wprost
  • Odpowiedz