Wpis z mikrobloga

Ludziska, może jestem debilem, ale na platformie xstation założonej przez xtb nie widzę polskich akcji... założyłem tam konto specjalnie żeby zainwestować w polską firmę, a tu nie widzę takiej opcji. Podpowie mi ktoś gdzie szukać polskiej giełdy?
#inwestowanie #gpw #gielda
  • 20
  • Odpowiedz
@Budo: i pamiętaj, że to nie są realne akcje, tylko jakieś kontrakty (ew. akcje syntetyczne). jeśli chcesz kupić zwykłe akcje, załóż konto w zwykłym domu maklerskim.
  • Odpowiedz
@MarcusPlinius: @Rinter chyba podziękowałem za szybko, bo teraz sprawdzam i nic tam nie widzę. Ale rozmawiałem przez telefon z doradcą i powiedział, że gpw trzeba sobie dodać... ale byłem w pracy i nie pytałem o szczególy, bo nie miałem czasu. No to kuźwa gdzie to jest? :)
  • Odpowiedz
@Rinter: Ogarnąłem. Włącza się to z poziomu pokoju inwestora. Trzeba kliknąć na obsługę firm i kontraktów cfd gpw. Daj znać, jak nie będziesz mógł znaleźć.
  • Odpowiedz
@Budo: OO dzięki. Byłem w pokoju inwestora ale z poziomu aplikacji tego nie widać, znalazłem dopiero jak się zalogowałem z ich strony.
  • Odpowiedz
w XTB są dostępne prawdziwe akcje i to nie tylko polskie z bardzo konkurencyjnymi prowizjami.
Więcej szczegółów można zleźć na stronie - https://www.xtb.com/pl/akcje
Według dostępnych danych na stronie dostępne są do wyboru akcje ponad 2000 firm.
Niemniej trzeba też pamiętać, że XTB także oferuje CFD na akcje. Tutaj trzeba wiedzieć, który instrument wybieramy do handlu - ale to jest opisane już na platformie :)
  • Odpowiedz
@Budo: Mam konto na XTB, chciałem kupić polskie akcje po sporej przecenie a tu nie ma. Wpisałem w Google "xtb polskie akcje", nalazłem tan temat, przeczytałem, kliknąłem w pokoju inwestora co trzeba i dalej nie ma. Nie ma dlatego, że pojawią się po jakimś czasie czy nie ma dlatego, że można zlecać kupno tylko w trakcie sesji? Czy gdy już będą to będą też akcje New Connect?
  • Odpowiedz
@PanDzikus: Są w xtb, gdzieś tam w opcjach trzeba zaznaczyć, że chcesz polskie akcje. Tak jak napisałem wyżej. Nie wiem czy to z jakimś opóźnieniem się odpala.
  • Odpowiedz
@Budo: Zgadza się, w pokoju inwestora. Tak też zrobiłem ale nadal na liście giełd nie ma Polski a jak wpiszę w wyszukiwarce CDR, 11B, BLO, PLW czy F51 to nic nie znajduje.
  • Odpowiedz
@Budo: Xstation. Wszedłem na aplikację na telefonie i tam była Polska i akcje zarówno z głównego parkietu jak i z New Connect. Na stronie WWW nadal nie było. Wylogowałem się i zalogowałem ponownie i na stronie WWW też już są. Dzięki.
  • Odpowiedz
Cholera... z pół godziny szukałem tego przełącznika. Może komuś się przyda: to jest takie małe pole do zaznaczenia dla danego konta (w zakładce "Moje konta", na prawo od "Status").
  • Odpowiedz