Wpis z mikrobloga

Mirki jest tu jakiś doświadczony w procesie apostazji przez urzędy apostata? Prawdopodobnie czeka mnie taka konieczność i byłoby super jakby mi ktoś opisał co muszę zrobić itd. Dziś byłem umówiony że mam przyjść do księdza na apostazję się dogadać itd. Myślę sobie super, fajnie. Idę a tam #!$%@? i kościelnymi powiedział że ksiądz to będzie za parę godzin późnym wieczorem a innego nie ma bo ten mszę odprawia ten też na kolędzie. Po tej przygodzie już wiem że łatwo nie będzie więc planuję wysłać list żeby mi pousuwali dane osobowe itd. a potem wysłać skargę tylko pytanie jest też takie jak udowodnić potem urzędowi że taki list wysłałem?
#ateizm #apostazja
  • 8
@Quentixo: powiem tylko, ze z tego co sie orientowalem to najlepiej sprawe urzedowo robic wlasnie poprzez prosbe o usuniecie ze spisu. Ksieza zbywaja czesto i znam kilka przypadkow gdzie klecha mowil dobra nie zawracaj glowy, nie chodz sobie do kosciola nikt Ci nie kaze. Byla taka strona poswiecona apostazji cala.
@Quentixo: dzisiaj wieczorem akurat researchowałem temat. Generalnie ekskomunikę dają z automatu jak oświadczysz że nie wierzysz i chcesz wystąpić - ale "łaska chrztu świętego jest niezmywalna", więc tak naprawdę w kościele jesteś - tzn. zastrzegają sobie że nie usuną danych o sakramentach które przyjąłeś, bo teoretycznie zawsze można wrócić. Ustawa o ochronie danych osobowych, wymieniona w przykładowym wniosku na apostazja.info została zastąpiona przez RODO. W RODO jest napisane, że Kościół stanowi