Wpis z mikrobloga

Mireczki, niedawno uruchomił się czujnik czadu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mieszkanie przewietrzone, profilaktyczny telefon na 998 i wiadomo, że wszystko ok i wszyscy żyją! Sąsiedzi jacy by nie byli też sprawdzeni więc wszystko skończyło się dobrze.

Niestety, nie każdy ma tyle szczęścia, a że okres zimowy to niebezpieczeństwo zatrucia jest wysokie! Koszt czujnika jest niewielki (70-200zł w zależności od modelu i rispektu na dzielni) w porównaniu do korzyści i życia które jest bezcenne! #czad #tlenekwegla #strazpozarna #zima
kurlapejter - Mireczki, niedawno uruchomił się czujnik czadu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mieszkanie p...

źródło: comment_N69Q2LS667EcjarL5Jxt0JmRDTH79mWA.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
Tzw. "cofka" w przewodzie wentylacyjnym, blok z wielkiej płyty, 4 piętra. Najlepsze jest to, że stosujemy się do wytycznych administracji, mikrowentylacja, uchylanie okna podczas użytkowania piecyka gazowego itd. Nawet to nie daje gwarancji bezpieczeństwa tak jak czujnik.
  • Odpowiedz
@kurlapejter: Ten mały skurczysyn mi kiedyś narobił strachu nocą. Gdy baterie są słabe, to uruchamia się nieco ciszej piszczący alarm.
W szoku otwarłem wszystkie okna, a rodzinie kazałem wyjść. Po 10 minutach dalej piszczał, wtedy już domyśliłem się o co biega ;D
  • Odpowiedz
@kurlapejter: tylko nie kupujcie uniwersalnych, czujka na tlenek wegla oraz czujka na dym musza być umieszczone na rożnych wysokościach/miejscach zęby poprawnie działały.
  • Odpowiedz