Wpis z mikrobloga

Obecnie na rynku nie ma żadnego dobrego #mmorpg to nie jest tak że ludzie nie chcą grać w tego typu gry, tylko wychodzi takie gówno jak np Bless i zaraz umiera.

Wystarczy zobaczyć że taki #worldofwarcraft po tylu latach z tak starym silnikiem jest wciąż w EU i NA nr 1. Gralem troche w wowa i jest słaby, nie oszukujemy się ta gra skończyła się na Woltk. Jeszcze Cata był w miarek dobry.

Wychodzi nowa gra jest bardzo duże zainteresowanie ale po chwili traci 70% graczy przez to jak jest prowadzona, buggi czy p2w.

Za ten gatunek musi się wsiąść porządna firma która da w końcu coś czego fani oczekują a nie takie gowno które co chwilę wychodzi i zaraz umiera.

#gry
  • 24
@SWIAT_ZZA_KRAT_NIE_TAKI_KOLOROWY: Jako ktoś kto gra głównie w MMO od 13 lat nie mógłbym się bardziej zgodzić. Ileż to już było tytułów zabitych przez wydawców. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jedynie GW2 i TESO trzymają poziom, ale to są dosyć specyficzne gry przy czym GW2 ma nawet wbudowane RMT bezpośrednio w grę i nie wiem jak przy innych klasach, ale jak porównywałem łucznika to różnica pomiędzy starterem a wersją
@SWIAT_ZZA_KRAT_NIE_TAKI_KOLOROWY
@PortalZeSmiesznymiObrazkami

a według mnie po prostu zmieniły się oczekiwania odbiorcy. Ludzie nie grają w MMORPG albo jak już grają to krótko bo rynek gier przezwyczail nas do dużo "szybszych" gier. No powiedzmy sobie szczerze, jakiemu dorosłemu człowiekowi po powrocie z roboty chce się grindować kilka godzin potwory czy itemy w jakimś MMORPG przez kilka tygodni żeby zdobyć zbroję albo miecz. Oczekujemy względnie intensywnej rozrywki(Doom, Overwatch, COD, Mortal Kombat), świata w którym
@mohawk: Ale to jest tylko ARPG. My mówimy o grach z dużym otwartym światem. A to na 99% będzie głównie instancjowane tak jak Diablo, PoE, Devilian, Lineage Eternal czy Lost Ark. No i jednak myśląc MMORPG myślisz o 3D.
No powiedzmy sobie szczerze, jakiemu dorosłemu człowiekowi po powrocie z roboty chce się grindować kilka godzin potwory czy itemy w jakimś MMORPG przez kilka tygodni żeby zdobyć zbroję albo miecz.


@Multigatawny: Każdemu kto gra w Diablo, Path of Exile, Archeage czy BDO. I pewnie komuś jeszcze.
@Elec sorka niestety nie grałem w żadną z tych gier oprócz Diablo, a pisząc ten kawałek miałem w głowie raczej obraz siebie z gimbazy tłukącego non stop te same mobki w Metinie 2 bo nic innego nie ma tam do roboty.
@mohawk: Wszedłem, ale zobaczyłem 8 podstron i wyszedłem. Odniosłem się do gry o której napisałeś w komentarzu i nie widziałem potrzeby przeglądać wszystkich tytułów.
@Multigatawny: Mi by się chciało jakby to grindowanie coś oferowało dla postaci i bylo spoko zrobione a tak to jedynie w wowie dobrze sie bawie na raidach i instancjach wysoko poziomowych. Bo te całe world questy i questy na mapach sa usypiajace. Jako,że grałem w gildii skladajacej sie z ludzi pracujacych to raidy mialem kilka w tygodniu i poza raidami nie chcialo mi sie grac i robic tych questow pve.
@SWIAT_ZZA_KRAT_NIE_TAKI_KOLOROWY: jest nowe pokolenie, które gra głównie szybkie, dynamiczne gierki, w których nie ma miejsca na długi, siermiężny grind, którego w obecnych czasach nie ma już zbyt wiele w grach komputerowych. Teraz odpalasz LoLa, Fortnite'a, CSGO, grasz meczyk, który trwa tą powiedzmy godzinkę i nara - młodym graczom nie chce się siedzieć po 3h dziennie przez tydzień w jednej grze, żeby zdobyć jeden legendarny przedmiot - wolą grać w 10 różnych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SWIAT_ZZA_KRAT_NIE_TAKI_KOLOROWY:

To tak jak byś zadał pytanie czemu ktoś nie zrobi z takiej Białorusi lepszego państwa niż Polska. Byłeś na zachodzie, widziałeś jak to moze działać lepiej, wiesz że można zrobić lepiej.

Państwo to nie prezydent, a wow to nie zwykła gra. To ekosystemy złożone z wielu kanałów. Wow to po pierwsze świat konsekwentne budowany przez twórców w wielu grach tworzących lore, dziesiątki książek czy filmy uzupełniające świat. To setki tysięcy