Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z narzeczonym przygotowujemy się do ślubu, który będzie w czerwcu. Chodzimy na tzw. nauki przedmałżeńskie. To takie wykłady na temat związku, obowiązków, itp.
No i prowadzący ksiądz zaczyna opowiadać, że przysięga małżeńska jest bezwarunkowa. Słowa które wypowiadamy, mamy powiedzieć dobrowolnie i oznaczają one że to co ślubujemy, to ślubujemy aż do śmierci. Że śmierć nasza lub małżonka zwalnia nas ze ślubowania. No i tłumaczy, że to oznacza, że jeżeli mój narzeczony ślubuje mi wierność, uczciwość małżeńską i że mnie nie opuści, to nawet jak przyprawię mu rogi, to on musi dotrzymać ślubowania. I vice versa. No więc my na to XD, że chyba cię klecho pogięło, tylko grzeczniej. Na to ksiądz, że jeśli tego nie akceptujemy to po co przychodzimy mu dupę zawracać, tylko grzeczniej.
W każdym razie musieliśmy udawać że się z nim zgadzamy, bo nie podpisał by nam papierka o ukończeniu, który jest wymagany do ślubu.
W domu sobie porozmawialiśmy z narzeczonym i zgodziliśmy się, że przysięga małżeńska nas obowiązuje jeśli oboje jej przestrzegamy. Zresztą to wszystko jest jakaś kpina, chcemy normalnie ślubu w kościele jak każdy a księża robią jakieś wymagania nie wiadomo skąd. Co o tym sądzicie?

#zwiazek #slub #bekazkatoli #ankieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje

Kościelna przysięga

  • jest bezwarunkowa 26.8% (439)
  • jest warunkowa 6.6% (108)
  • nie ma czym się przejmować 12.5% (204)
  • księża na księżyc 54.1% (886)

Oddanych głosów: 1637

  • 68
@AnonimoweMirkoWyznania: Zróbcie sobie piękny ślub humanistyczny i tyle. Nie każdy musi brać ślub w kościele, nawiasem mówiąc uważam, że nie powinno być tak, że jedna instytucja uzurpuje sobie prawo do ogarniania wszystkich obrzędów przejścia (chrzty, dojrzałość=komunia, śluby i pogrzeby). Jak się z nimi nie zgadzacie, to tym bardziej dołóżcie cegiełkę i pokażcie, że są inne sposoby świętowania tego dnia niż u klechy,
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jak durnym trzeba być, by my uznawać, że DWUSTRONNA umowa jest jednak JEDNOSTRONNA?

Czy to kolejny trik z rodzaju trzech osób w jednej?

Teraz trochę rozumiem twierdzenie, że demony przynajmniej trzymają się ściśle kontraktu, a z bóstwami nigdy nie wiadomo :D

PS. Znajdźcie innego klechę, ten ma sprany mózg i był chowany w szczelnej bańce. Pewnie też twierdzi, że trzeba nastawiać drugi policzek i że cierpienie uszlachetnia ( ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Nie wiem tez czy dobrze rozumiem te komentarze, ale czy tu sie popiera pozostanie z kims do smierci mimo zdrady czy jestem zbyt zmeczony? XDD

@bartez_94:

Dokładnie XD
Podejrzewam, że większość debili nawet nie zastanowiła się o co chodzi, tylko z nurtem przepisała 'jak nie zgadzasz się z zasadami kościoła, to nie bierz ślubu człowieku' bo wszyscy tak piszą, więc fajnie tak wspólnie pocisnąć robaka XD

Już widzę jak Ci wszyscy
dlaczego w ogóle ktoś bierze ślub, skoro z góry zakłada, że przysięga małżeńska zostanie złamana


@Miszasan: Po co się ubezpieczasz? Zakładasz, że następnego dnia wpadniesz pod samochód?

Muszę zachować sobie link do tego wątku, na wypadek gdybym jeszcze kiedyś wątpił, że mniej więcej połowa społeczeństwa nie umie w elementarną logikę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do reszty matołów, nawet Żydzi i Jehowi dopuszczają rozwody, a KATOLE
większość debili


@Beeercik: Dziękuję, bardzo chciałem użyć tego słowa, ale bałem się bana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mamy ponad 300 debili lub trolli na pokładzie. Małżonek może zdradzać, tłuc, chlać, pełen serwis, ślubowałeś mu wierność.

Aha, nie można zabijać, nawet w samoobronie, tylko gdy dźgają w jedną nerkę nastawiamy drugą - ten sam poziom #!$%@?.
A cierpienie uszlachetnia, trzeba nieść swój krzyż!

Przez takich idiotów ich religia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WaveCreator: no i pewnie, jakby nie było kościelnego to rodzice mogliby się pokusić o mniejszą darowiznę albo jej brak na wesele dzieciaczków, taka to siła przekonań bez kręgosłupa ( ͡° ͜ʖ ͡°)