Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z narzeczonym przygotowujemy się do ślubu, który będzie w czerwcu. Chodzimy na tzw. nauki przedmałżeńskie. To takie wykłady na temat związku, obowiązków, itp.
No i prowadzący ksiądz zaczyna opowiadać, że przysięga małżeńska jest bezwarunkowa. Słowa które wypowiadamy, mamy powiedzieć dobrowolnie i oznaczają one że to co ślubujemy, to ślubujemy aż do śmierci. Że śmierć nasza lub małżonka zwalnia nas ze ślubowania. No i tłumaczy, że to oznacza, że jeżeli mój narzeczony ślubuje mi wierność, uczciwość małżeńską i że mnie nie opuści, to nawet jak przyprawię mu rogi, to on musi dotrzymać ślubowania. I vice versa. No więc my na to XD, że chyba cię klecho pogięło, tylko grzeczniej. Na to ksiądz, że jeśli tego nie akceptujemy to po co przychodzimy mu dupę zawracać, tylko grzeczniej.
W każdym razie musieliśmy udawać że się z nim zgadzamy, bo nie podpisał by nam papierka o ukończeniu, który jest wymagany do ślubu.
W domu sobie porozmawialiśmy z narzeczonym i zgodziliśmy się, że przysięga małżeńska nas obowiązuje jeśli oboje jej przestrzegamy. Zresztą to wszystko jest jakaś kpina, chcemy normalnie ślubu w kościele jak każdy a księża robią jakieś wymagania nie wiadomo skąd. Co o tym sądzicie?

#zwiazek #slub #bekazkatoli #ankieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje

Kościelna przysięga

  • jest bezwarunkowa 26.8% (439)
  • jest warunkowa 6.6% (108)
  • nie ma czym się przejmować 12.5% (204)
  • księża na księżyc 54.1% (886)

Oddanych głosów: 1637

  • 68
  • Odpowiedz
Na to ksiądz, że jeśli tego nie akceptujemy to po co przychodzimy mu dupę zawracać, tylko grzeczniej.


@AnonimoweMirkoWyznania: no i ma rację. Jak chcecie kościelne szopki to musicie grać jak on chce i jeszcze mu za to zapłacić.

Ale też możecie po prostu odwołać ślub w kościele i zrobić sobie cywilny, co za problem?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po co wam ślub kościelny? Pytam szczerze.
Przecież kościół jest tak zacofany że brak mi słów. Znam pary którym zyje sie swietnie bez slubu koscielnego majac dziecko.

Kiedy ludzie wreszcie zaczną używać mózgu? Bo widzę że 99,5% ludzi bierze ślub kościelny bo:
- tak trzeba,
- rodzice karzą,
- to sie doswiadcza raz w zyciu i trzeba to swietowac,
- wszyscy biora slub to my tez,
a prawda jest taka
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Jestem przeciwnikiem małżeństwa właśnie ze względu na to, że nie sądzę abym mógł/chciał wypełniać przysięgę przez następne 50 lat.
A wasze podejscie to trochę jakbyście poszli do banku po kredyt hipoteczny i na umowie dopisali sobie kredką świecową, że marcowej i wrześniowej raty nie zamierzacie płacić, bo wtedy jedziecie na urlop.
  • Odpowiedz
  • 0
@Andrzejek13 otóż to. Religia swoje, a wyznawcy swoje nie rozumiem tego podejścia. Jak idę się zakładać do jakiegoś klubu i mają regulamin to jak bo nie przestrzegam to znaczy że chyba tak nie pasuję i się pożegnamy. A w Polsce klasycznie. Alkoholik w domu, dzieci głodne, zaniedbane, starej w pysk dla opamiętania a w niedzielę do kościoła pokazać się przed reszta wsi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: skoro slubuje wiernosc i uczciwosc a potem zdradza to znaczy ze zlamal przysiege, a wiec nie opuszczenie do smierci juz tez sie nie liczy. Ostatnio od ktoregos znajomego slyszalem to samo (wedlug ksiedza niby zdrada jest OK i nie powinno sie przyznac drugiej osobie do jej popelnienia bo to niszczy malzenstwo XD), zastanawia mnie tez fakt uczeszczania na to gowno zamiast zaplacenie kilku stowek (podobno 200 pln XD) i lanie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Wyobraź sobie, że poznajecie nowych znajomych. Niby spoko ludzie, ale słuchają tylko popu. Wy natomiast jesteście fanami rocka i metalu. No i oni zapraszają was na imprezę do siebie, gdzie będą fani popu i tylko taka muzyka będzie leciała. Pytanie co robicie:

A. Wyśmiewacie nowych znajomych, że czemu taka #!$%@? muzyka ma lecieć, że wy się tylko napić chcecie i pogadać, a takie gówno jak pop was nie interesuje?

B.
  • Odpowiedz
BliskaEkolożka: Jesteście katolikami, zgodziliście się na ślub kościelny to powinniście postępować zgodnie z wiarą do której nikt was nie przymusza. Nie ma czegoś takiego, że to sobie z religii bierzecie bo fajne a z tego rezygnujecie bo niewygodne. Zawsze możecie wziąć cywilny np. w plenerze albo zmienić wyznanie. Zdecydowanie nie zgadzam się ze słowami księdza ale ja jestem niewierząca, odrzuciłam kościół bo nie zgadzam się z wieloma jego założeniami i zasadami.
  • Odpowiedz