Wpis z mikrobloga

Kociary pomoxy!
Mam od roku kota syberyjskiego i moja cierpliwość dobiega końca. Od jakiegoś tygodnia kot otwiera mi szafki w kuchni i a to wyciągnie nici a to leki czy inne duperele. Nie ukrywam że doprowadza mnie to do szału. Próbowałem już pokazywania szafki i psikania wodą, karnego zamykania w łazience, transporterze czy innych cudów i nic nie pomaga... Kot po wypuszczeniu z łazienki i wyczuciu że go nie obserwuje biegnie do kuchni otwiera szafki i znowu coś wyciąga... Czy ma ktoś pomysł jak temu zapobiec ? #koty #koty
  • 25
via Android
  • 0
A czy zamknięcie go w takiej szafce na jakąś chwilę sprawi że może w jego głowie wytworzy się myśl by lepiej tam nie wchodzić ?
@K_eM1: hej, jego zachowanie to naturalna potrzeba eksploracji. Jest poprostu ciekawy wszystkiego, a jeśli jest kotem domowym i nie wychodzi z domu, to brak mu bodźców.
Rozwiążesz swój problem wieloetapowo. Zniechęć go do odwiedzania tych miejsc, poprzez rozpylanie w nich np. soku z cytryny bądź grejpfruta. Koty nie przepadają za cytrusami więc to sprawdzi się jako linia obrony pasywnej. Dla równowagi wobec utraty tych przestrzeni, które lubi przeglądać, stwórz mu jego
@K_eM1: zapomniałem o jednej rzeczy - nie karaj kota. Jego psychika jest pokrętna i nie nauczysz go jak psa że coś jest złe poprzez karę. Grozi mu wtedy wyalienowanie, bo zacznie traktować Cię jako intruza na swoim terenie. Tak, dla kota to ty jesteś na jego terenie. Kończy się to walką o terytorium, czyli zasikiwanie legowiska konkurenta, drapanie czego popadnie, aż do brutalnych ataków na domowników.
Ważna jest też socjalizacja.
Jeśli
via Android
  • 0
I chuy ucięło wiadomość... Będzie zainteresowany chodzeniem przez tunel wyścielony materiałem do którego łatwo przylega sierść? Bo nie ukrywam że zostawia jej sporo na meblach.
@K_eM1: a ty byś nie był? ( )

Na linienie pomaga częste szczotkowanie i dieta obfitsza w tłuszcz, szczególnie przed i po zimie. Twój kot ma zdaje się też podszerstek, więc znam temat z autopsji, mój malamut też sporo traci sierści.
Jak się dużo nazbiera w tunelu, to odkurzacz i heja bazyleja :)
Jak się nazywa twoja kotka?