Wpis z mikrobloga

#wosp to wydarzenie, które jest ewenementem na skale światową. Najprawdopodobniej najwieksza jednodniowa akcja charytatywna na swiecie. W jeden dzień zbieranie są setki miliony złotych i aktywny jest przy tym cały kraj, całe 38-mio milionowe społeczeństwo. Telewizja, radio, wiekszość znaczących portalów internetowych, tysiące wolontariuszy na ulicach i każdy przechodzień kroczący z naklejką na ubraniu.

Powinniśmy być dumni i propagować tą informację na cały świat. Przed chwilą licytowane było serduszko i ktoś kupił je za 1200000zł. Pokazuje to nie tylko, że w Polsce są ludzie dysponujący ogromnymi środkami finansowymi to jeszcze są w stanie przeznaczyć je charytatywnie.

Pomyslcie o tym gdy nastepnym razem zobacyzcie jakiegos araba z Dubaju, który wydał swoje pieniadze na Ferrari, a nasza reakcja to: "maja rozmach".

To my mamy dzisiaj rozmach i rozmach mają ludzie przekazujacy ogromne kwoty na cele charytatywne.
Dentka7 - #wosp to wydarzenie, które jest ewenementem na skale światową. Najprawdopod...

źródło: comment_aL1t4XWcMiUYEiahTx0RZ0o3Vj9Rx8jJ.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

może obecnie, na pewno nie ogólnie, np. Live Aid w jeden dzień zebrał więcej niż wszystkie WOŚP razem wzięte.

Co oczywiście nie umniejsza WOŚPowi i szanuję jak p------n, mimo że czasami mam wrażenie że Polacy by chcieli najlepiej 38 milionów osobnych państewek to jednak potrafimy być solidarni dla większego dobra. A kasą to nie błyszczymy.


@to_jest_chyba_kurcze_zart: Obecnie też nie. Jest dużo większych akcji charytatywnych niż WOŚP. Przykładowo McMillians coffe breakfast
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Ani nie kłamie ani nie manipuluje tylko Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Mówiąc najwieksza wspomniałem o szeregu działań tego dnia i ani razu nie wyróżniłem w jakikolwiek sposób zebranej kwoty.

Ponadto użyłem słowa "najprawdopodobniej" bo nie jestem specjalistą od działan charytatywnych, a nie znam większej akcji niż ta. Zarówno Live Aid, Relief czy Fundacja Melindy i Billa Gatesa czy tysiące innych organizacji może i przekazuja i zbieraja wiecej
  • Odpowiedz
Pokaż.


@Igrekpl: Chociażby wspomniane wyżej akcje z wysp z serii Relief. Co jest takiego w orginalności i ilości iwentów WOŚP, że się wyróżnia? Aukcje na allegro czy zbieranie do puszek? A może finał z koncetem? XD przecież to ani nie jest duża ilość tych wydarzeń ani nic oryginalnego w przeciwieństwie własnie do tego co robi BBC. Ma angażować dużą ilość osób? To można wymienić parę akcji np z okazji walki
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Co za idiota xD Ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem i chcesz zebym prowadzil z toba dyskusje? Szkoda czasu.

To można wymienić parę akcji np z okazji walki z rakiem p----i gdzie masz od organizacji biegów, przez specjalne sesje okładkowe, zbieranie do puszek, filmy, reportaże


No to wymień te akcje
  • Odpowiedz
@Eoon: Jak nie przymusza jak jest presja społeczeństwa w ciul, i ten kto nie wpłaca to ciota i c--j jak kolega wyżej zauważył, jestem śmieciem bo mi szkoda 20 zł XDD
@rzuf22 W zbiórce wybór i dobrowolne XDDDD Tobie by się przydał mózg detected a nie K----n. NFZ jest mocno niedofinansowane, ale kto by czytał jakieś raporty, prawda? O 0.1-0.2% mówiłem jako "chwaleniu się" kiedy nie ma czym, to
  • Odpowiedz
W zbiórce wybór i dobrowolne XDDDD


@Vixay: no XD jak ciebie gdzieś zmuszają. Może w końcu owsiak sprzedał ten uran czeczenom i stoją przy puszkach z karabinami.

Tobie by się przydał mózg detected a nie
  • Odpowiedz
W zbiórce wybór i dobrowolne XDDDD


@Vixay: Ja np nie wpłaciłem na WOŚP bo nie było mi po drodze (mimo, że jestem autorem tego posta i szanuje WOŚP) a na NFZ muszę płacić, mimo że nie używam, nie potrzebuje i nawet nie mieszkam w kraju, ale mam działalność.
  • Odpowiedz