Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirenki spod tagu #informatyka #sysadmin pomóżcie.

Problem na laptopie z Windows 10. Wszystko choodziło mi bez zarzutu, aż do przedwczoraj kiedy utworzyłem na nim dodatkowy profil dla swojego #rozowypasek (sic!).

Po ponownym uruchomieniu pojawia mi się komunikat: "The User Profile Service service failed the sign-in. User profile cannot be loaded." Nowy profil ładuje się jakby domyślnie po czym wyrzuca mi ten błąd nie dając opcji zmiany użytkownika. Mam tylko opcję zalogowania i 3 przyciski w prawym dolnym rogu (język, ułatwienia, przycisk on/off).

Próbowałem juz restartu, uruchomienia w safe-mode - system nadal ładuje ten nowy profil i ponownie wywala błąd, uruchomiłem też ponownie z wierszem poleceń i tam aktywowałem administratora (po restarcie nadal ten nowy profil wchodzi). Próbowałem sfc /scannow - nadal nic, próbowałem też naprawiania systemu z USB z Windowsem 10. I ciągle fail.

Mam na tym kompie dual-boot z linuksem więc mogę sobie spokojnie zgrać dane ale z racji tego, że szkoda mi ustawień, chciałbym za wszelką cenę uniknąć reinstalacji całego systemu.

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

#windows10 #microsoftsucks #problemypierwszegoswiata

p.s. myślełem żeby uruchomić jakiś program diagnostyczny/self cleaner z USB ale Tron nie ma takiej opcji i nie znam żadnego innego.
londynskibusinessman - Mirki i Mirenki spod tagu #informatyka #sysadmin pomóżcie.

...

źródło: comment_ZOWxAmjLQwVzlvHy0kUOZyFtgSz9CUYN.jpg

Pobierz
  • 11
@londynskibusinessman:
1. Tryb awaryjny -> ubijasz podczas uruchamiania tak ze trzy cztery razy przytrzymując przycisk zasilania, aż nie stwierdzi, że ma raka
2. Wybierasz tam bodajże jakieś inne i uruchom w trybie awaryjnym z dostępem do wiersza poleceń (jakbyś potrzebował konta admina to net user administrator /active:yes)
3. Jak już masz terminal to: net user nazwa /delete
4. Profit może działa
5. Użyj linux, u mnie działa ( ͡º