Wpis z mikrobloga

Ktoś poleci grę, która nadałaby się do takiego klasycznego sandboxa fantasy? Wiecie, heksy, tabele i inne takie. Zależałoby mi też na dość prostej mechanice i kilku ogólnych archetypach z nieco bardziej rozbudowanymi możliwościami ich dostosowania do konkretnej wizji postaci niż masy zawodów/klas postaci (czyli taka odwrotność Warhammera). Poza tym język polski byłby czymś mile widzianym. Na razie w oko wpadło mi tłumaczenie Dungeonslayers.
#gryfabularne #pytanie
  • 5
@BZL23: Settingu nie szukam, raczej mechaniki. Dedeki od biedy dałoby się poprowadzić na samym srd, chociaż polskie jest jednak nieco niekompletne (brakuje na przykład opisu cech nieumarłych, które da się znaleźć w angielskiej wersji). Podręczniki gdzieś tam latają jeszcze po stronie wydawnictwa ISA, ale może być ciężko skompletować wszystkie potrzebne do prowadzenia. Mechanika też jest dość skomplikowana i na wyższych poziomach może nieco spowolnić. Warhammer mnie nie interesuje, nie przepadam za
@secha: Chodzi mi raczej o rozwiązania mechaniczne niż budżet. Słowa koncepcji bohatera i pedeki za podniesienie poziomu trudności są czymś, czego raczej nie uświadczy się w tych bardziej standardowych RPG.