Wpis z mikrobloga

Ten moment, gdy uświadamiasz sobie, że "jak nas widzą, tak nas piszą", a ty niewiele możesz na to poradzić. Stowarzyszenie "Polska Walcząca przeciw faszyzmowi" powstało kilka lat za późno.

Gratuluję, nazi-"patrioci". Ukradliście ten symbol, jak widać skutecznie.

I niech mi tu nikt nie bełkocze "Polskie atakujom!". Informacja podana o kotwicy jest prawidłowa i ścisła: "symbol skradziony".

#faszyzm #polskawalczaca #historia #neuropa
Andreth - Ten moment, gdy uświadamiasz sobie, że "jak nas widzą, tak nas piszą", a ty...

źródło: comment_k5a5re9s01RUDmMXkbhTooRKK1R0RA3V.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@daniel42na_: skradziony to zle slowo, ale "zawlaszczony" - jak najbardziej. Wszyscy, widzac dzis ten symbol, kojarzymy go nie tylko z polska historia, ale tez "patryjotami" typu nacjololo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daniel42na_: Za chwilę do tych symboli dojdzie orzełek i biało-czerwone barwy. Bo jakieś sebixy też będą je nosić. A flaga III Rzeszy także była biało-czerwona ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andreth: Nazizm to nie niemiecki faszyzm, mimo tego, że miał jakieś części wspólne. Nazizm jest to narodowy socjalizm, gdzie idee marksistów w postaci walki klas zostały zamienione na walkę ras. Bliżej ustrojowi Trzeciej Rzeszy było do bolszewizmu niż faszyzmu. Dlatego też między innymi klasyfikacja nazizmu jako ustroju prawicowego jest dalekie od prawdy. Adolf Hitler i jego świta to były(są) lewaki. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Czesiowcy: akurat powinieneś wiedzieć, że panowie ze zdjęcia (a raczej ich koledzy) zorganizowali kampanię sprzeciwiającą się używaniu symbolu Polski Walczącej przez Sebixów zarówno na codziennych łachach, jak - o zgrozo - do bazgrania na ścianach. A to w dużej mierze o to ostatnie chodzi w tej ulotce.
Ultimator - @Czesiowcy: akurat powinieneś wiedzieć, że panowie ze zdjęcia (a raczej i...
  • Odpowiedz
@Ultimator: Wiem o tym doskonale, wiem też, że nie cała JWK dziedziczy tradycje AK-owskie, zespół bojowy B dziedziczy tradycje polskiego pododdziału (nr 6) z Commando no. 10. Wiem również o tym, że ulotka z internetu (a na oko wygląda na ulotkę amerykańskich "antyfaszystów") jest zazwyczaj zerowym wyznacznikiem problemu. Biedna Andreth zaraz ujrzy reportaż Slate sprzed 7 lat ze zdjęciem gościa w bluzie "Polska" i najprawdopodobniej wybuchnie jej głowa.
  • Odpowiedz
@Andreth: Co to za bzdury? Ukradzenie symbolu musiałoby oznaczać zmianę jego znaczenia, a tutaj tego nie ma. Co więcej, w Powstaniu Warszawskim walczyli członkowie ONRu. Cała ta walka z faszyzmem jest śmiechu warta i ludzie którzy ją prowadzą są zwykłymi debilami: sensem organizacji jak ONR czy jakieś Srangi Falangi jest bunt i potrzeba bycia zwalczanym przez reżim.
  • Odpowiedz
@Andreth: Poza tym śmieszy mnie zwalczanie grupki łysoli kiedy chyba najwięcej w Polsce placów, pomników i ulic jest imienia Piłsudskiego, który prowadził nasz kraj do faszyzmu, nie mówiąc już nawet o ulicach Rydza. To był realny faszyzm, nie chuliganerka gówniarzy pod blokiem, często w szkole przedstawiany jako raj utracony.
  • Odpowiedz
@Andreth: Czasami mam wrażenie że piszesz mądrze a potem pociskasz takie głupoty jak tutaj. To że sobie ktoś zrobił listę, albo że inny debil używa symbolu nie zmienia jego ugruntowanego przez ciężkie lata znaczenia.
  • Odpowiedz
@Andreth

I niech mi tu nikt nie bełkocze "Polskie atakujom!". Informacja podana o kotwicy jest prawidłowa i ścisła: "symbol skradziony".


Widze wytoczyłaś rzetelne argumenty nie do zbicia już na samym początku dyskusji, jedziesz z kaczystowskim zaściankiem xdd
  • Odpowiedz