Wpis z mikrobloga

Na podstawie art. 3a Prawa prasowego pytania dziennikarzy dot. działania instytucji publicznych MUSZĄ być traktowane jako wnioski o udostępnienie informacji publicznej. Jeżeli dziennikarze zadali pytania o wynagrodzenia konkretnych osób zatrudnionych w NBP podczas konferencji, to skutecznie złożyli wnioski o udostępnienie informacji publicznej (art. 10 ust. 2 udip). Brak odpowiedzi w tym wypadku należy potraktować jako przestępstwo z art 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Więcej na naszej stronie: https://siecobywatelska.pl/alert-przestepstwo-w-nbp/

#watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #nbp
  • 38
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus: Taa... lepiej siedzieć cicho i o nic nie pytać XD Wiesz czemu jawność to problem? Bo wychodzą brudy na zewnątrz, gdyby wszystko było prawidłowo robione to nikt nie bałby się jawności.
  • Odpowiedz
Brak odpowiedzi w tym wypadku należy potraktować jako przestępstwo z art 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej.


@Watchdog_Polska: a ile czasu maja na odpowiedz?

Dyrektorów w NBP jest wielu a składać oświadczenia majątkowego nie muszą. Życzę powodzenia w uzyskaniu informacji o konkretnych zarobkach.


@The_Riddler: nie rozumiesz. Grupa pracownikow to nie "pracownicy" tylko pracownicy pracujacy na wymienionym stanowisku. Nie ma wielu dyrektorow na stanowisku "dyrektor do spraw robienia
  • Odpowiedz
@macivs1 mail jest usługa o niskiej jakości bez większej kontroli zawsze na poziomie serwera mogę zrobić drop i udawać glupka że nic nie dostałem pozatym jest anonimowy. W przeciwieństwie do epułapki profil musisz potwierdzić więc jest weryfikacja dowód osobisty tak samo podpis elektroniczny, oraz coś takiego jak upp oraz upd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Watchdog_Polska: A ja wciaz czekam az ustosunkujecie sie do pytan dityczacych waszej dzialalnosci i braku interwencji w pewnych przypadkach, o ktore pytalo juz kilkoro uzytkownikow wykopu.

Oczywiscie popieram to co robicie, ale gardze hipokryzja.
  • Odpowiedz
@cysiekw: No spoko, mam epuap, podpisuję tam jpk, piszę listy do urzędu czy składam wnioski jak mogę. Ale jak chciałbym otrzymać odpowiedź przez epuap to piszę w mailu / listownie że chcę uzyskać odpowiedź przez epuap i podaję nie wiem - pesel? Czy samą prośbę o udostępnienie informacji wysyłąm przez epuap?
  • Odpowiedz