Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eliforpekaf: wszystko zależy od branży, w przypadku mojej IT, słabo. Plusem są tanie mieszkania, ale wynajem już tak tanio nie wychodzi, kultura, nic tam się dzieje, przynajmniej jak mieszkałem tam dwa lata temu, bulwary są ok, starówka nie istnieje, million club gdzie przyjeżdża hołota z pobliskich wiosek, mieszkałem tam 26 lat
@eliforpekaf: z pracą raczej słabo. Ostatnio powstaje trochę zakładów produkcyjnych wokół Włocławka ze względu na bliskość autostrady, ale zarobki pewnie mniejsze niż w analogicznych zawodach w większych miastach.

Co do randomowej wycieczki - zależy co lubisz. Jest kilka fajnych miejsc, ale raczej latem. Można się przejść parkiem Sienkiewicza (w wakacje powinien być już po rozbudowie), do przystani nad Wisłą, napić się tam piwka. Potem przejść się bulwarami i tutaj koniec spaceru.
@eliforpekaf: CW24 i ich madrosci sie nie slucha z powodow, ktore wymienili poprzednicy, taka lokalna propaganda.

A samo miasto jakich wiele w polsce, srednie, poprzemyslowe. Powoli odzyskuje jakis RiGCz.

Kultura. Jest mały teatr, od paru lat też centrum kultury z regularnymi koncertami (chociaz przewaznie tacy raczej niszowi wykonawcy), występami czy jakimis wystawami. Multikino chyba też się tu zalicza.

Do ogladania? Nie za duzo. Katedra z XIV wieku chyba tylko tak naprawdę.
@eliforpekaf: Włocławek to jedno z najstarszych miast Polski. Już w średniowieczu nazywane antycznym, jedno z większych miast Bolesława Chrobrego. Ogromna i ciekawa historia np. polecam odkrycie w Bodzi pod Włocławkiem (ludy z poza Polski na usługach polskich władców). A i nie dawno było jeszcze znaczącym miastem np. było większe od Torunia jeszcze w okresie II RP. Stacjonowało tu ponad 100 statków, a propo statków - pierwszy zniszczony czołg w trakcie II