Wpis z mikrobloga

#druk3d #drukarka3d #drukarki3d
Mireczki poratujcie
Do drukarki 3Novatica Gate 1 sterowniki i soft może ktoś wystawić? Strona producenta leży, forum mojreprap.pl też, a gogole nic nie znajduje ciekawego poza linkami do tych 2 powyżej.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@houk:
To prawdopodobnie był host ze slicerem i jakimiś profilami druku. Stara wersja hosta, ze starą wersją slicera i średnimi profilami.

Ja bym pobrał współczesną wersję slicera, zrobił w własny/e profil(e), wrzucał pliki na kartę i drukował.

Chyba że chcesz/potrzebujesz w celach serwisowych połączyć PC z drukarką? Wgrać nowy firmware (co swoją drogą bym polecał, bo i tu jest duży postęp)?
  • Odpowiedz
@FlameRunner: Dostałem tą drukarkę po kimś, to pierwsza moja drukarka wiec wiesz, zaczałem od manuala :D
Do tego nie widzę jej po usb wcale się nie zgłasza więc nawet nie wiem czy nie uszkodzona...
  • Odpowiedz
Do tego nie widzę jej po usb wcale się nie zgłasza więc nawet nie wiem czy nie uszkodzona...


@houk: A świecą się kontrolki na płycie głównej? O ile dobrze pamiętam, tam jest zworka do wybierania źródła zasilania. Jeśli chcesz podpiąć do komputera i brać zasilanie z USB, musisz ją przełożyć.
  • Odpowiedz
@houk: To zasilanie jest. I komputer nic nie wykrywa? Nie ma dźwięku sygnalizującego podpięcie urządzenia? Nie ma w menedżerze urządzeń jakiegoś USB-serial albo nowego nierozpoznanego urządzenia?
  • Odpowiedz
@houk: I to podpinasz kablem USB do PC, dioda na płytce się zapala, a komputer nic?
Trzeba by pobawić się w diagnostykę tej elektroniki... Powiem uczciwie, że tu już nie pomogę. Jakbym miał to w rękach, to coś tam bym pokombinował, może nawet bym ogarnął, ale nie czuję się dość mocny, by pomagać z tym zdalnie.
  • Odpowiedz
@FlameRunner: Leda się swieci cały czas po włączeniu zasilania, sterowanie silnikami działa bo trzymają pozycję. Tylko na usb nic nie gada. Podłączyłem teraz jeszcze do starego lapa z W7 i też cisza. albo ma wyłączone to usb jakąś zworką albo padło. Ewentulanie jest 3 opcja że konwerter usb<>rs jest tak stary ze nie działa na nim plug and play i trzeba go puknąć odpowiednim driverem zeby zagadał ale nie spotkałem
  • Odpowiedz
@houk: Zasilania? Znaczy sieciowego? A jak podepniesz tylko USB?

Ewentulanie jest 3 opcja że konwerter usb<>rs jest tak stary ze nie działa na nim plug and pla

Tę opcję bym odrzucił. Tam siedzi AT90USB1287, to powinno na 99% od razu gadać z PC.
  • Odpowiedz
@FlameRunner: Bez zasilania jest tak samo, cisza po podpięciu.
Zastanawia mnie ten sterownik bo jak go wyłącze i włącze ponownie to czasami nie trzyma cześć silników, luźne są bez zasilania. Tak jakby ta płytka się wieszała i nie wstawała do końca.
  • Odpowiedz